Nejen Monaco. Po žádané sešívané chobotnici zatoužil i Moyesův West Ham...

Nejen Monaco. Po žádané sešívané chobotnici zatoužil i Moyesův West Ham...

Britský server Football London přinesl v závěru pracovního týdne informaci o tom, že je o nejlépe placeného borce Fortuna:ligy zájem i v samotné Premier League.

Záložníka Tomáše Součka, jenž už byl tento týden spojován s konkrétním zájmem Monaka, které má být připraveno aktivovat hráčovu výstupní klauzuli, chce také West Ham United.

V hlavním městě Anglie usazení Kladiváři, kteří se zřejmě budou v soutěži zachraňovat, protože jsou až sedmnáctí, by rádi získali důležitou součástku sešívaného "S na finančně atraktivní půlroční hostování s následnou opcí na trvalou spolupráci.

Zatímco úřadující šampion české ligy si má své čtyřiadvacetileté eso cenit na 25 milionů eur, což je téměř 630 milionů korun, britský zdroj připomíná, že po jednáních by mohl vyjít přestup klidně na poloviční sumu.

Nový manažer celku David Moyes, jenž vede soubor od prosince loňského roku, nemá být spokojen s Kolumbijcem Carlosem Sánchezem a West Ham zajímá Souček i z toho důvodu, že by sejmul tlak z často využívané středové dvojice Declan Rise a Mark Noble.

V záloze má tradiční ostrovní značka, jež v minulosti zaměstnávala také Tomáše Řepku či Radoslava Kováče, v tuto chvíli také jména jako Antonio, Pablo Fornals, Lanzini, Felipe Anderson, Snodgrass a Wilshere.

Lídr ligy už přišel v zimní přestávce o Micka van Burena, Josefa Hušbauera a Milana Škodu. Bude Souček číslem 4?

P.S.: Zájem o výborně hodnoceného svěřence Jindřicha Trpišovského projevuje také Brighton, který je na tom o něco lépe než WHU a je patnáctý.