Lukaku vysvětlil, co stálo za jeho odchodem do Interu a proč Mourinho na Old Trafford neuspěl

Lukaku vysvětlil, co stálo za jeho odchodem do Interu a proč Mourinho na Old Trafford neuspěl

Belgický snajpr nyní už ve službách Interu Milán se pro krátkém odstupu času konečně rozpovídal o tom, co stálo za jeho přesunem do Itálie. Bývalý hráč Rudých ďáblů měl být na Old Trafford útočníkem číslo jedna. Než se tam ale stačil pořádně rozkoukat, tak si hned po druhé sezoně sbalil kufry a odešel do Serie A.

„Poslední rok v Manchesteru United mi nevyšel podle představ. Věci se nevyvíjely tak, jak jsme si představovali, a navíc ani já nepodával takové výkony, jaké jsem mohl,“ vysvětloval Lukaku pro stanici Sky Sports.

Někteří hráči se svou smůlou bojují a zkouší ji prolomit, jiní jdou hledat štěstí jinam. V případě šestadvacetiletého útočníka platil ten druhý zmíněný scénář.

„Dlouhou dobu jsem nemohl přijít na to, co mi chybí, až jsem dospěl k závěru, že je na čase změnit prostředí. Definitivní rozhodnutí padlo kolem března, když jsem vedení sdělil, že bych chtěl zkusit něco jiného,“ odhaloval Lukaku.

Belgický reprezentant měl pod Josém Mourinhem prakticky zajištěné místo v základní sestavě. Jakmile byl však portugalský kouč odvolán, i tato pozice se začala otřásat.

„Nepodával jsem dobré výkony a ani jsem nehrál. Myslím si, že bylo pro obě strany dobré, když jsme se rozešly. Manchester měl a má spoustu mladých hráčů, kteří potřebovali hrát, aby se i nadále vyvíjeli,“ přidával Lukaku.

A co podle něho nevyšlo Josému Mourinhovi, když byl po sérii nelichotivých výsledků odvolán?

„Kdyby José dostal posily, které chtěl, dařilo by se mu lépe, než jste od nás mohli vidět…,“ uzavřel urostlý forward, jenž si tak citelně rýpnul do vedení United, které má shodou okolností nyní potíže finančně podpořit ve funkci i Oleho Gunnara Solskjaera.