Arsenal zdolal Bournemouth, do odvety musí Liverpool. FA Cup měl ale i české zastoupení

Anglickou Premier League tento víkend nahradil slavný FA Cup a v něm se uvedli i dva Češi, za Brentford nastoupil poprvé na celých 90 minut Jan Žambůrek, za Burnley pak z lavičky nastoupil Matěj Vydra. Postoupit se podařilo Arsenalu, Chelsea, Manchesteru City, Manchesteru United či Leicesteru, s odvetou naopak musí počítat Tottenham, Newcastle a Liverpool.

O výhře třetího týmu Premier League rozhodl ve čtvrté minutě Kelechi Iheanacho. Nigerijský reprezentant udržel v devátém utkání v FA Cupu bilanci gól na zápas. V dresu Brentfordu odehrál celé utkání český záložník Jan Žambůrek.

Matěj Vydra se dostal na hřiště po hodině hry za nepříznivého stavu. Jeho Burnley však po porážce 1:2 od Norwiche končí. Dalším soubojem dvou týmů z Premier League byl mezi Southamptonem a Tottenhamem, který skončil 1:1. Kohouti vedli po brance Son Hung-mina až do 87. minuty, pak vyrovnal Sofiane Boufal a zařídil opakování zápasu. Tottenham nedokázal vyhrát ani pátý venkovní zápas za sebou.

West Ham na svém hřišti nestačil na druholigový West Bromwich. „Kladiváři“ vypadli z FA Cupu proti týmu z nižší soutěže už třetí rok v řadě. Opakovaný zápas čeká i Newcastle, který doma neprorazil obranu třetiligového Oxfordu. Naopak Chelsea potvrdila pozici favorita a postoupila přes Hull díky brance stopera Tomoriho.

Manchester City se doma s Fulhamem nepáral a zvítězil vysoko 4:0, ještě úspěšnější pak byli jejich měštští konkurenti. Manchester United vyhrál na půdě Tranmere vysoko 0:6 a zajistil si postup do dalšího kola. Selhal naopak lídr Premier League Liverpool, jenž na půdě Shrewsbury neudržel dvoubrankové vedení a remizoval 2:2, bude tak muset odehrát odvetu.

V pondělí pak čtvrté kolo FA Cupu uzavřel duel dvou prvoligových týmů, Bournemouth doma nestačil na Arsenal a prohrál 1:2. Za Kanonýry se trefili dva mladíci Saka a Nketiah, Gunners tak navzdory pozdní trefě domácích postupují.

FA Cup, 4. kolo:

Brentford - Leicester 0:1 (4. Iheanacho)

Burnley - Norwich 1:2 (72. Pieters - 53. Hanley, 57. Drmic)

Southampton - Tottenham 1:1 (87. Boufal - 58. Son)

Newcastle United - Oxford 0:0

West Ham - West Bromwich Albion 0:1 (9. Townsend)

Hull City - Chelsea 1:2 (78. Grosicki - 6. Batshuayi, 64. Tomori)

Manchester City - Fulham 4:0 (8. Gündogan, 19. B. Silva, 72. a 75. Jesus)

Tranmere - Manchester United 0:6 (10. Maguire, 13. Dalot, 16. Lingard, 41. Jones, 45. Martial, 56. Greenwood z pen.)

Shrewsbury - Liverpool 2:2 (65. a 75. Cummings - 15. Jones, 46. Love)

Bournemouth - Arsenal 1:2 (90+6. Surridge - 5. Saka, 26. Nketiah)