Souček? Má právo na to, aby odešel. Přeju mu angažmá ve velkoklubu, říká Trpišovský

Souček? Má právo na to, aby odešel. Přeju mu angažmá ve velkoklubu, říká Trpišovský

Tomáš Souček je čím dál intenzivněji spojován se zimním odchodem ze Slavie a po slovech Jindřicha Trpišovského je odchod slavistického kapitána zase o kus pravdděpodobnější. Kouč Slavie připouští, že by ke všemu mohlo dojít už brzy.

Souček v létě kvůli postupu do Ligy mistrů odolával lukrativním nabídkám, podepsal se Slavií výhodnou smlouvu s výstupní klauzulí 15 milionů euro a byl suverénně nejlépe placeným hráčem v české lize, tedy společně s parťákem Nicolae Stanciuem. I na podzim potvrzoval roli kapitána a nejlepšího hráče Slavie, která suverénně vede tabulku Fortuna ligy.

Po Škodovi a Hušbauerovi by ale mohl být další hvězdou, která opustí kádr Slavie. O Součka už projevilo v lednu zájem Monaco, West Ham United či Brighton. Nikdo by se mu nedivil, kdyby odešel. Dokonce ani sám Trpišovský. "Hrozbu jeho odchodu vnímám. Zájem klubů je dlouhodobý, některé se přidaly nově. Pro nás by to samozřejmě byl hodně citelný zásah, obrovské oslabení. Je to kapitán týmu, nejlepší střelec a dlouhodobě nejlepší hráč klubu. S možností jeho odchodu dlouhodobě počítáme. Uvidíme, jestli nastane teď, nebo v létě, případně v dalším termínu," připustil kouč Slavie.

"Budu šťastný, když tady bude pokračovat a bude dál rozdávat ve Slavii radost. Všichni víme, že je to klíčový hráč a že bez něj bychom nedosáhli takových úspěchů. Na druhou stranu dospěl do věku, kdy si musí vyhodnotit sám, jestli nastal pravý čas na přestup," dodal Trpišovský. "Přijde mi, že se směje víc než dřív. Normálně toho moc nenamluví, ale teď se pořád usmívá. Nevím, jestli proto, že se se mnou loučí, nebo proto, že zůstane," popisuje pak Součkovu momentální náladu.

"Má na přestup morální právo. Ve chvíli, kdy jsme to potřebovali, tak tu zůstal. Nabídky byly už v létě, před rokem, před rokem a půl, ale vždycky se rozhodl pro Slavii. Právo na to má a všichni mu to budeme přát stejně jako Škoďákovi," pokračoval pak šéf slavistické lavičky. 

Výsledek obrázku pro tomas soucek monaco