Co bude s hvězdou přípravy Fortelným? Klidně může pokračovat v áčku Sparty, zájem má však i Boleslav

Co bude s hvězdou přípravy Fortelným? Klidně může pokračovat v áčku Sparty, zájem má však i Boleslav

Sparta našla během zimní přípravy ve svých řadách talentovaného Jana Fortelného a ten důvěru, kterou mu kouč Jílek během přípravného turnaje, splácí do poslední kapky a možná si svými výkony řekne i o místo v A týmu Sparty pro příští půlsezónu.

Ten strávil podzimní část sezóny v druholigové Jihlavě a údajně má dveře otevřené k tomu, aby po přípravě na Vysočině pokračoval, je ale klidně možné, že opravdu zůstane v A týmu Sparty i pro jaro. „Je to dobrý fotbalista, výborný na míči a i v kabině je oblíbený. Celkem nám zamotává hlavu, protože kvalitou nám dává najevo, že by chtěl u nás zůstat. Možností je ale několik,“ připustil Michal Horňák, asistent Václava Jílka.

Podle všeho existují tři možnosti - návrat do Jihlavy. V tomto případě by Fortelný strávil další půlrok na hostování v Jihlavě a o místo ve Spartě by mohl zabojovat znovu v létě. O zapůjčení má však zájem i další tým, tentokrát prvoligový. Své sympatie k Fortelnému totiž vyjádřil kouč Mladé Boleslavi Jozef Weber a vůbec není vyloučené, že by právě zde sparťanská kometa na jaře působila.

Poslední možnost je tak právě setrvání na Letné. To bude o něco pravděpodobnější v případě, že se dotáhne do konce přestup Martina Haška. Tomu neklaplo angažmá v Maďarsku, momentálně však jedná o působení v izraelském Maccabi Haifa. Právě jeho místo by totiž Fortelný mohl pro jarní část Fortuna ligy zaujmout - svými výkony si o to totiž dost nahlas říká.

Výsledek obrázku pro václav jílek sparta