Petrák: Odpovědní lidé mě přesvědčili, že změna je správný krok. V Dynamu vidím šanci se opět dostat na hřiště

Petrák: Odpovědní lidé mě přesvědčili, že změna je správný krok. V Dynamu vidím šanci se opět dostat na hřiště

Poslední tým druhé německé ligy Dynamo Drážďany nevstoupí do odvetné části sezony s jedním, ale hned se dvěma českými krajánky. Kromě Josefa Hušbauera totiž bude v Sasku působit také další exslávista Ondřej Petrák.

S týmem, který před pár dny v přípravě podlehl Stuttgartu, se bývalý český reprezentant dohodl na půlročním hostování do 30. června 2020, s tím, že součástí dohody je také opce na trvalý přestup.

Sedmadvacetiletý středopolař působil v Norimberku řadu let a zažil s ním prvoligové i druholigové časy. Od ledna 2014 si za bavorský celek připsal 135 soutěžních startů s bilancí tří branek a čtyř asistencí.

Univerzál, jenž může nastupovat jako štítový záožník i stoper, na podzim vypadl ze základní sestavy šetnáctého 1. FCN a nastupoval jen velmi zřídka. V novém působišti by to mělo být lepší...

"V Dynamu Drážďany vidím šanci se opět dostat na hřiště," uvedl na webu iSport.cz samotný Petrák, jenž může v Drážďanech debutovat již ve středu 29. ledna, kdy Dynamo hostí Karlsruher.

Nová posila kandidáta na sestup věří, že u pádu o soutěž níž nebude a že se druhá bundesliga podaří zachránit. "Odpovědní lidé mě po intenzivních diskusích přesvědčili, že změna je pro mě tím správným krokem. Do boje o záchranu půjdu s velkou motivací a udělám všechno pro to, abych pomohl k udržení druhé bundesligy," burcoval nový svěřenec trenéra Markuse Kauczinskiho, který vede výběr teprve pár týdnů.