Baník řadím mezi nejlepší kluby v Česku jak po fotbalové, tak fanouškovské stránce, hlásí Svozil

Baník řadím mezi nejlepší kluby v Česku jak po fotbalové, tak fanouškovské stránce, hlásí Svozil

Vysněný ostravský stoper Jaroslav Svozil má za sebou první dny v Baníku. Bývalý střední obránce Opavy či Olomouce je rád, že mu Bazaly nakonec dopadly, protože se jeho přestupová sága táhle velmi dlouho.

"Bylo to jako na houpačce. Mezi svátky to vypadalo prakticky hotové, pak přišel začátek ledna a situace se měnila. Začaly být pochybnosti. Pak to chvíli vypadalo, že zůstanu v Opavě, pak že půjdu někam jinam. Věřil jsem ale pořád, že se to povede. Vážím si toho, že jsem v Baníku," přiznal na webu fcb.cz šestadvacetiletý zadák.

Aktuálně sedmý tým Fortuna:ligy považuje v domácích podmínkách za velkoklub. "Beru ho mezi nejlepší kluby v Česku jak po fotbalové, tak fanouškovské stránce. Ta podpora fanoušků je opravdu neskutečná. To, že jsem přestoupil do Baníku, pro mě hodně znamená. Je to klub s velkou historií, pochází odsud spousta výborných hráčů," podotkl nový kolega Stronatiho, Filla, Baroše, Laštůvky a spol.

A jaké jsou jeho první dojmy z nového prostředí, kam ho přivedl sportovní ředitel Marek Jankulovski? "Cesta na Maltu byla hodně rychlá. Moje první dojmy jsou pozitivní, už na letišti v Katowicích jsem potkával fanoušky, kteří letěli za námi na Maltu. Hned jsem přemýšlel, jestli se někdy v Česku něco podobného u nás stalo, že by fanoušci cestovali takovou dálku na přípravu. Je vidět, že mají Baník v srdci. Prohodili jsme s některými pár slov. Byli pozitivní a přáli mi, ať se daří. Věřím, že budu pro Baník přínosem," uzavřel na stránkách fcb.cz svěřenec kouče Luboše Kozla, jehož tým se na Tipsport Malta Cupu utkal s Dunajskou Stredou a neuspěl.