V Plzni nepotřebný Procházka dlouho bez práce nezůstane a vydá se za krajany do Ekstraklasy

V Plzni nepotřebný Procházka dlouho bez práce nezůstane a vydá se za krajany do Ekstraklasy

Ostřílený slovenský středopolař Roman Procházka, s nímž přestal v západočeské Doosan aréně počítat jeho krajan Adrian Guľa, by nemusel hledat novou klubovou adresu moc dlouho...

Jak zaznělo na stránkách sport.sk, který se odkazoval na polský portál onet.pl, třicetiletý odchovanec Spartaku Trnava by měl mít namířeno do Ekstraklasy, respektive tamního celku Górnik Zabrze, který si o víkendu v přípravě poradil se Skláři (2:0) a tento týden ho čeká Red Bull Salzburg.

Momentálně dvanáctý tým polské prvoligové mapy, který nedávno přivedl také dalšího slovenského hráče Erika Jirku (22 let, záložník), měl mít na seznamu také Slovince Denise Popoviče, nakonec si však měl vybrat právě borce, jenž má za sebou spoustu let v bulharském Levski Sofia.

"Čekáme na cennou posilu," citovaly stránky sport.sk pár dní stará slova výkonného ředitel Górniku Artura Plateka, jehož klub se v útoku spoléhá na španělského střelce Jesúse Jiméneze.

Kontrakt na nové adrese, na které je brankářskou jedničkou další Slovák Martin Chudý, jenž prošel Vlašimí, Duklou i Teplicemi, by měl trojnásobný reprezentant našich východních sousedů, který opouští českou nejvyšší soutěž po roce a půl, podepsat velmmi brzy. Soutěžní boje startují v Polsku už na začátku února.