Táborsko přijalo finančně zajímavou nabídku Zlína. Pořídili si Ševci "nového Traorého"?

Táborsko přijalo finančně zajímavou nabídku Zlína. Pořídili si Ševci "nového Traorého"?

Zlínští Ševci hrábli v rámci zimního posilování i do třetí nejvyšší soutěže a z vedoucího celku ČFL si přivedli hned dva perspektivní cizince.

Trikot FC MAS Táborsko již v odvetné jarní části nebudou oblékat jak devatenáctiletý guinejský záložník Cheick Oumar Conde, tak o tři roky starší francouzský zadák Martin NˇGimgi.

Tým z moravské Letné, který si před pár dny plácl také s jihlavským Jawem, už si v minulosti z Táborska pořídil například Ibrahima Traorého, který po přestupu notně povyrostl a celek z Baťova města přerostl...

"Ve čtvrtek jsme ladili podmínky obou přestupů, v pátek jsme obdrželi ze Zlína oficiální nabídku, kterou jsme se rozhodli přijmout, protože je pro náš klub finančně zajímavá. Věříme, že Conde by se mohl vydat cestou Ibrahima Traorého, který také prošel Zlínem a na podzim jsme ho viděli hrát Ligu mistrů za Slavii," citoval web fctaborsko.cz slova ředitele Josefa Holuba.

Zmíněný Conde působil v Táborsku teprve od loňského léta, i tak však ukázal, že jde o zajímavé hráčské boží. Může nastupovat jako ofenzivní i defenzivní středopolař a mezi jeho silné stránky údajně patří střelba i hra hlavou.

"V Česku jsem zatím krátce, ale je tu krásně, moc se mi tu líbí. Není však lehké se prosadit do Evropy. Musíte být nejlepší. Potřebujete mít talent a pracovat na sobě, pak se výsledky dostaví," doplnil na stránkách fcfastavzlin.cz Conde.

Druhý jmenovaný N´Gimbi pak strávil poslední měsíce na hostování v druholigovém Varnsdorfu, v jehož dresu zasáhl do devíti duelů.