Komličenko: Nejvíce mi budou chybět skvělí lidé, které jsem v Čechách stačil poznat. Vždy se budu rád vracet

Komličenko: Nejvíce mi budou chybět skvělí lidé, které jsem v Čechách stačil poznat. Vždy se budu rád vracet

Čtyřiadvacetiletý snajpr Nikolaj Komličenko vyměnil českou Fortuna:ligu za ruskou Premier League a zdejší prostředí opustil po osmnáctiměsíčním kralování ve střelecké tabulce.

"Vzpomínat budu jen v dobrém, je to zásadní soutěž pro celou moji kariéru. Fortuna liga má svoji kvalitu, která někdy není doceněna ani v Česku. Pravidelně to dokazují také zástupci v pohárové Evropě. Z této ligy jsem se odrazil do reprezentace a nyní k angažmá v Dynamu. Především mi však dala obrovské množství přátel, se kterými budu chtít nadále zůstat v kontaktu. Mně upřímně budou nejvíce chybět skvělí lidé, které jsem zde stačil poznat. Vždy se do Čech budu rád vracet, na tom se nic nemění.," vyprávěl na serveru idnes.cz dnes již bývalý spoluhráč Matějovského, Pudila a spol., jenž označil Jozefa Webera za výborného trenéra a férového chlapa.

Jak se zrodil jeho návrat do rodné země? "Z Boleslavi jsem nepospíchal, měli jsme jasnou dohodu, které nabídky budou zajímavé pro mě i pro klub. Plně jsem se spoléhal na Viktora Koláře z mé agentury Sport Invest a soustředil jsem se jen na přípravu před jarní částí české soutěže. Nabídka Dynama ale splňovala vše, pro mě to byla jednoduchá volba. Neřekl bych, že se s Ruskem jedná o rozhodující faktor, spíše bonus navíc. Vracím se domů, což je samozřejmě samo o sobě skvělé. Navíc odpadá jakákoliv nutnost aklimatizace. Ale jen podle toho jsem se samozřejmě nerozhodoval. Chtěl jsem především do kvalitní ligy a ambiciózního týmu," podotkl na webu idnes.cz někdejší ofenzivní fotbalista Krasnodaru, který by chtěl již příští rok útočit na medailová umístění.

A co osobní vyhlídky na nejbližší měsíce, které budou s ohledem na to, že by chtěl zabojovat o svou účast na evropském šampionátu, hodně důležité? "Přicházím se zadáním, abych střílel góly, a určitě se tohoto očekávání nebojím. Věřím, že mám kvalitu na to, abych týmu pomohl. Chuť do tréninku a dalšího zlepšování mi také nechybí," upozornil Komličenko, jehož slova publikovaly stránky idnes.cz.

Odvetná část startuje v Rusku na konci února. Aktuálně osmé Dynamo, které mimochodem čeká za pár dní přípravný střet se Slovanem Liberec, začíná ve vlastní VTB Areně pro necelých 27 tisíc diváků ostře sledovaným moskevským derby s hůře postaveným Spartakem.