Zájem West Hamu je ještě intenzivnější, Kladiváři nabízejí za Součka půl miliardy

Zájem West Hamu je ještě intenzivnější, Kladiváři nabízejí za Součka půl miliardy

Tomáš Souček je podle britských médií jednou nohou v Londýně. Kapitán Slavie má za skoro dvacet milionů liber, což činí zhruba půl miliardy českých korun, přestoupit do místního West Hamu United. Ten staronově vede kouč David Moyes a výkony tahouna českého mistra se mu zamlouvají.

Souček se v létě rozhodl ve Slavii navzdory lukrativním nabídkám zůstat a se sešívanými si zahrál Ligu mistrů, leden 2020 by pro něj však měl mít zlomový. Už i sám kapitán lídra Fortuna ligy přiznal, že by rád okusil nějakou zahraniční ligu. A podle kouče Trpišovského to už v kabině Slavie dává najevo a je velmi pravděpodobné, že k odchodu největší hvězdy české ligy dojde už velmi brzy. 

S jeho odchodem prý i Trpišovský počítá, přesněji tedy je připraven na tuto variantu. O Součka se dost intenzivně zajímalo Monako a West Ham United, bitvu o českého reprezentanta ale vede druhý jmenovaný tým. Ten dokonce Slavii nabízí více peněz, než kolik stálo v původní výkupní klauzuli, což činilo 15 milionů euro, ta ale už vypršela a Slavia si tak může říct o vyšší částku.

Nynější nabídka je údajně zhruba 20 milionů liber a sešívaní jsou prý připraveni nabídkou přijmout. Záležet samozřejmě bude i na tom, zda se samotný hráč dohodne s West Hamem bojujícím o udržení v Premier League, je ale velmi málo pravděpodobné, že by si Souček nechtěl zahrát anglickou ligu.

Edit: Slavia potvrdila, že Souček odletí do Londýna. „Klub uvolnil Tomáše Součka ke zdravotní prohlídce a k jednání o smlouvě do West Ham United FC. V případě dokončení dohody a naplnění celé smluvní spolupráce by se jednalo o rekordní transfer v české lize. Tomáš by si to zasloužil," uvedl na twitteru šéf představenstva Jaroslav Tvrdík. Píše se ale i o půlročním hostování s opcí na přestup.

Výsledek obrázku pro west ham souček

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.