Pudil na adresu Mazucha: Limituje ho akorát to, že dlouho netrénoval, trošku je to znát

Pudil na adresu Mazucha: Limituje ho akorát to, že dlouho netrénoval, trošku je to znát

Ačkoliv je Mladá Boleslav čerstvým vítězem Malta Cupu, jímž tento týden vyvrcholila zimní Tipsport liga, v současnosti se potýká jak s odchody důležitých opor, tak se zraněními.

I kvůli dotyčným skutečnostem by celku z města automobilů nepochybně pomohl uzdravený Ondřej Mazuch, který už se s mužstvem připravuje pár týdnů, ale smlouvu ještě nepodepsal...

Jak se na celou věc ohledně třicetiletého středního obránce, jenž na české půdě naposledy oblékal trikot Sprty, ale jako mladý prvně nakoukl do ligy v Brně, dívá o čtyři roky starší zadák Daniel Pudil?

"V téhle situaci je pomocí každý hráč, který přijde. Ondru znám dlouho, je to kvalitní stoper, který hrál v zahraničí. Limituje ho akorát to, že dlouho netrénoval, trošku je to znát. Ale věřím, že do ligy nebo v jejím průběhu se dá do pořádku, aby nám pomohl," pronesl na stránkách Deníku Sport bývalý bek Liberce či Slavie.

Markantní jsou zejména odchody ofenzivních hráčů, kteří byli na podzim hodně produktivní. Na ambice pátého týmu Fortuna:ligy by to však žádný velký vliv mít nemělo.

"Ambice jsou pořád stejné, chceme být minimálně do top šestky a chceme hrát fotbal, který jsme předváděli na podzim. To znamená dávat spoustu gólů, ale taky jich méně dostávat. Protože to nás hodně sráželo, musíme to zlepšit. A odchody? Těžko to můžu ovlivnit, je to otázka na někoho jiného. My budeme hrát s tím, co máme. Hráči přicházejí, odcházejí a tým se s tím musí srovnat. Tak to ve fotbale je. Nedá se na to vymlouvat," doplnil pro iSport.cz defenzivní borec, jenž se živil fotbalem v Belgii, Itálii i Anglii.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.