Nový majitel Viktorie Žižkov: Jsem přesvědčený, že v Praze je prostor ještě pro jeden prvoligový klub

Nový majitel Viktorie Žižkov: Jsem přesvědčený, že v Praze je prostor ještě pro jeden prvoligový klub

Druholigová Viktoria Žižkov mění šéfy a éra Jiřího Rývy, který tradiční pražskou značku převzal před pěti lety těsně před zánikem a následně ji stabilizoval ve druhé nejvyšší soutěži, je u konce.

Aktuálně šestý celek FNL, který má na soupisce například brankáře Milana Švengera či dobře hodnoceného amerického středopolaře Luise Miguela Gila, převzal jednačtyřicetiletý podnikatel Martin Louda.

"Viktorku jsem podporoval už dříve. Chtěl jsem ale pro ni udělat víc, šel jsem proto na konci listopadu do dražby a klub jsem koupil. Musím se starat, aby byly peníze a aby všechno fungovalo," ozřejmil na webu aktualne.cz nový majitel klubu, který na Žižkově vyrostl.

Ambice nového vlastníka nebudou směrem do budoucna zrovna malé. Jedním z cílů bude znovu nejvyšší soutěž, kterou Viktoria nehraje již osmou sezonu v řadě...

"Jsem přesvědčený, že v Praze je prostor ještě pro jeden prvoligový klub. Naším cílem je postup do ligy. Jestli se to povede hned, příští rok, nebo později, nehraje takovou roli," pokračoval na stránkách aktualne.cz nový boss celku, který začne jaro v úvodu března pražským derby proti lépe postavené Dukle.

V poslední době si Žižkov, jehož vede trenérský štáb Zdeněk Hašek, Daniel Sochor a Daniel Veselý, řadu hráčů půjčoval. To by se mělo změnit. "Chceme budovat ligový tým na hráčích, kteří budou klubu patřit. Nabírat fotbalisty na hostování nebude naše strategie," naznačil změnu ve fungování Louda, jehož slova vyšla na aktualne.cz.

V souvislosti s velkými ambicemi bude třeba vyřešit také stadion, jehož si klub pouze pronajímá od radnice Prahy 3. "Cílem je pokračovat na tradičním stadionu. Budeme o tom jednat s radnicí. Nevím o tom, že by teď ve vztazích mezi klubem a městskou částí byly nějaké problémy. Kdyby se Viktorka měla stěhovat, už by se to dávno stalo, v době, kdy tu byly dluhy," doplnil na aktualne.cz Louda.

Protože Žižkov prodal tréninkový areál na Xaverově Slavii, aktuálně je jeho mládež rozeseta po celém městě. I na tom se bude muset zapracovat. "Máme přes 400 mládežníků, chceme podepsat dlouhodobou smlouvu na tréninkové hřiště na Vítkově, které patří Sokolu a kde se naše mládež připravuje. A pak do něj investovat," uzavřel Louda, jehož slova publikoval portál aktualne.cz.