Po této půlsezóně jsem cítil, že se chci posunout, protože už by ta šance nemusela přijít, míní Potočný

Po této půlsezóně jsem cítil, že se chci posunout, protože už by ta šance nemusela přijít, míní Potočný

Liberecká anabáze osmadvacetiletého univerzála Romana Potočného trvala tři roky. Během této doby si v rámci 86 prvoligových startů připsal za Slovan 21 branek.

Do Turecka už bývalý hráč Teplic s libereckým souborem neletí, protože míří na Maltu, kde má rozložen tréninkový kemp Ostrava, kam ho po dlouhých jednáních přivedla snaha sportovního ředitele Baníku Marka Jankulovského.

Jak bude na angažmá pod Ještědem vzpomínat? "Na Liberec mám hezké vzpomínky. Dva týdny poté, co jsem přestoupil do Slovanu, se mi narodil syn. To angažmá mi dalo hodně, protože tři roky jsou dlouhá doba a každá sezóna měla něco do sebe. Myslím, že kdyby po podzimní části sezóny 2017/18 neodešel pan Trpišovský s Nezmičem, tak bychom v té další podle mě určitě hráli Evropu, což byla velká škoda, protože k Liberci prostě poháry patří," uvedl na webu fcslovanliberec.cz autor devíti podzimních tref.

A co nejlepší moment v libereckých barvách? "Ten se těžko vybírá, ale teď na podzim jsem poprvé v lize porazil Spartu a na to určitě nikdy nezapomenu, nebo když jsme Slavii ukončili 36zápasou šňůru a v Edenu jsme je porazili, to byla taky nádhera. Samozřejmě budu Liberec furt bedlivě sledovat, protože se mi zaryl pod kůži. Přeji mu jen to nejlepší do dalších let a moc mu děkuju za krásné tři roky," ozřejmil nový svěřenec Luboše Kozla.

Proč mení Liberec právě za Ostravu? "V Liberci jsem byl moc rád, ale po téhle půlsezóně, kdy jsem dal devět gólů, jsem cítil, že se chci posunout, protože už by ta šance třeba nemusela přijít. Baník o mě projevil velký zájem a mě lákala nová výzva," vysvětlil na stránkách fcslovanliberec.cz Potočný.

A jak se s jeho ztrátou vypořádal kouč Pavel Hoftych? "Roman měl mimořádný podzim a nyní se chtěl posunout dál. Klub mu to půl roku před vypršením smlouvy po jednání s Baníkem nakonec umožnil. Nahradit jeho podzimních devět gólů nebude jednoduché a bude se o to muset postarat celé mužstvo. Věděli jsme, že k jeho odchodu může dojít, mluvilo se o tom delší dobu a teď je to realita. Jsme na to připravení. Na podzim se do hry tolik nedostával Pešek, teď se určitě přiblíží základu. Na krajích máme i další alternativy, na podzim měl výbornou formu Malinský, momentálně tam zkoušíme i Kuchtu, může tam hrát i Koscelník, máme i další mladé hráče. Věřím, že to zvládneme a Romanovi přejeme hodně štěstí v novém klubu, až na 30. kolo, kdy budeme hrát proti sobě," uzavřel liberecký šéf, jehož názor si lze přečíst na oficiálních stránkách devátého celku Fortuna:ligy.

Jeho přesun mimo jiné znamená i možný start ve čtvrteční přípravě proti maltskému celku Birkirkara, případně úterní vystoupení proti norskému mužstvu Stabaek.