Tvrdík nazval Pasku absolutním profíkem. Za jakou sumu si Kladiváři pořídili Součka?

Tvrdík nazval Pasku absolutním profíkem. Za jakou sumu si Kladiváři pořídili Součka?

Jaroslav Tvrdík informoval na svém Twitteru, že už se Slavia dohodla s West Hamem United na konkrétních přestupových podmínkách za českého reprezentačního záložníka Tomáše Součka.

Bývalý hráč Viktorie Žižkov či Slovanu Liberec přichází k londýnským Kladivářům na půlroční hostování, které se v létě může přetavit v definitivní přestup. Za zapůjčení dostávají sešívaní 4,5 milionu eur a při uplatnění opce (v případě udržení elitní soutěže) poputuje do české metropole dalších 16,2 milionů eur.

Dohromady by tedy suma za "chobotnici z Edenu" měla dosáhnout výše téměř jednadvaceti milionů eur (více než 500 milionů korun) a to ještě šéf představenstva aktuálního lídra Fortunaligy zmínil další náležitosti...

"Podepsano. 4,5 plus 16,2 plus dalsi nalezitosti. Nadseni i smutek soucasne. Tomas nam bude hrozne chybet jako kapitan, hrac i clovek. Bude tezke ho nahradit. Je to skvela vizitka Slavie i ceskeho fotbalu! Dekuji i Pavlovi Paskovi, absolutni profesional. Velka osobni satisfakce," napsal Tvrdík na své osobní sociální síti.

Momentálně se jedná o osobních podmínkách pro samotného nového svěřence Davida Moyese, jehož soubor hraje ve středu večer ligový duel s vedoucím Liverpoolem. Do toho ještě nová posila sedmnáctého celku tabulky nezasáhne.

"Mezi Slavií a hráčem došlo k dohodě na zrušení výstupní doložky. V případě, že by povinná opce West Hamu nebyla uplatněná, klub bude plně participovat na dalším případném Tomášově přestupu. Nyní se finalizuje kontrakt mezi hráčem a West Hamem. Oficiální oznámení se očekává v odpoledních hodinách," zaznělo na účtu Slaviabackstage.

A co velká ostrovní premiéra? Dojde k ní iž v sobotu 1. února v dalším domácím vystoupení proti Brightonu, nebo nastane regulérní křest ohněm v neděli 9. února na Etihad Stadium proti Manchesteru City?