Potočný tvrdí, že přišel bojovat o místo: Vždyť nemám vůbec jisté, že budu hrát, je tu hodně kvalitních kluků

Potočný tvrdí, že přišel bojovat o místo: Vždyť nemám vůbec jisté, že budu hrát, je tu hodně kvalitních kluků

Roman Potočný, který je nejčerstvější akvizicí Baníku, neměl problém přiznat, že myslel i na přestup do zahraničí. Nakonec však převážil velký zájem ostravské družiny na čele s novým trenérem Lubošem Kozlem...

"Zahraničí mě lákalo, ale když jsem viděl, že mě chce pan Kozel, pan Jankulovski a celý klub že o mě má takový zájem, rozhodl jsem se jít do Baníku. Cítil jsem, že ze strany Baníku byl zájem eminentní. To mě nejvíce potěšilo, proto Baník," vyprávěl na webu fcb.cz dnes již bývalý univerzál Slovanu Liberec.

Nyní bude jeho úkolem brzy zapadnout. "Skoro polovinu mužstva znám, protože jsme už spolu někde hráli. Takže doufám, že zapadnu co nejdřív. A doufám, že taky co nejdřív pomůžu," doplnil na stránkách fcb.cz nový spoluhráč Filla, Kuzmanoviče, Stronatiho a spol.

V novém působišti bude nosit na zádech číslo 33. Proč právě tato volba? "Třináctku má v Baníku Tomáš Smola, třiadvacítku si vzal Jaroslav Svozil. Tak jsem si vzal třicet trojku. Byla volná devítka. A mi se sedmého druhý narodil syn. Manželka mě proto přemlouvala, abych si vzal devítku. Ale mi ty trojky v životě vždycky nosily štěstí. Teď budu mít dvě, tak uvidíme," pokračoval.

Jaká pozice by mu vyhovovala nejvíce? "Asi levá strana zálohy. S panem Kozlem jsme se o tom ještě nebavili. Vždyť já nemám vůbec jisté, že budu hrát. Tady je hodně kvalitních kluků. Přišel jsem bojovat o místo. Uvidíme, jak to dopadne. Myslím, že jsem flexibilní a že jsem použitelný na více postech. Njsem žádný vzdušný typ. I když jsem vysoký. Raději hraju po zemi. Doufám, že mi to bude vyhovovat," zaznělo z úst Potočného, který by měl debutovat již ve čtvrtek proti maltskému soupeři.

A jak se těší na stěhování na druhý konec republiky? "Jsem z Roudnice nad Labem, to je pravda. Ale na Ostravu se těším. I to je pro mě výzva. Hlavně se těším na fanoušky. Vždycky když jsme tam hráli jako soupeři a oni začali zpívat tu hymnu „Baníčku, my jsme s tebou“, tak jsme z toho všichni měli husí kůži. Celý zástup. A to jsme byli soupeři. Teď se těším, až tu hymnu uslyším v domácím dresu, a užiju si ji jako hráč Baníku," uzavřel na fcb.cz Potočný, jenž by na nové adrese rád dosáhl i na evropské poháry. "Nikdy jsem si je v Liberci nezahrál, doufám, že v Baníku si to splním, třeba už letos."