Chtěl by v létě zpět do Sparty? V Rusku jsem spokojený, hlásí z Orenburgu Radakovič

Chtěl by v létě zpět do Sparty? V Rusku jsem spokojený, hlásí  z Orenburgu Radakovič

Pětadvacetiletý srbský stoper Uroš Radakovič je součástí ruské Premier League od loňského září, kdy byl pražskou Spartou zapůjčen do Orenburgu, který je v tabulce čtrnáctý.

Protože nastoupil kmenový zadák Sparty ve zbytku podzimu do deseti ligových duelů a další dva starty přidal v Ruském poháru, na východě Evropy se mu dostává pravidelného vytížení...

"V Rusku jsem spokojený. Nastupuji pravidelně, v týmu máme dobrou partu," liboval si v interview pro web sigmafotbal.cz bývalý obránce Sigmy Olomouc.

"V týmu jsem se sešel se svým kamarádem Despotovičem, se kterým jsem hrával v dorostu CZ Bělehrad. Celkově je nás tady pět Balkánců, takže držíme spolu, ale samozřejmě táhneme za jeden provaz i s ruskými hráči. Ruská liga je kvalitní soutěž a pro mě je velkou výzvou," doplnil na stránkách sigmafotbal.cz muž, jenž v minulosti prošel také italskými adresami jako Boloňa a Novara.

Ohledně budoucnosti jsou však pořád otazníky - smlouvu v letenské Generali aréně má totiž až do léta 2021 a pokud by chtěl zůstat v nejvyšší ruské soutěži, Orenburg by ho musel z české metropole vykoupit...

"V Orenburgu mám hostování do konce sezóny. Po skončení hostování budu mít ještě na rok smlouvu ve Spartě. Orenburg má ale ve smlouvě opci, takže uvidíme, jestli ji využije, a budu tam pokračovat," doplnil rodák z Bělehradu, jehož nynější mužstvo nestačio v přípravě jak na Slovan Bratislava, tak na Sigmu Olomouc.

Ruská Premier League se však znovu rozjede až na konci února, takže času na vyladění formy je pořád dostatek.