Zahustel o Slovácku: Hraje a trénuje se úplně jiným stylem, než jsem byl zvyklý ve Spartě

Zahustel o Slovácku: Hraje a trénuje se úplně jiným stylem, než jsem byl zvyklý ve Spartě

Kmenový hráč Sparty Ondřej Zahustel už je několik dní součástí Slovácka, se kterým se právě teď nalézá v Turecku. Za celek z Uherského Hradiště už si zahrál i přípravný zápas proti Šachtaru Doněck, který moravský tým těsně porazil...

"Bylo vidět jednoznačné držení balonu na jejich straně. Zápas měl Šachtar pod kontrolou. Pro nás to bylo těžké, zbytečně jsme ztráceli míče a pak i síly. Hodně jsme běhali bez balonu. Je hrozná škoda dostat gól z naší standardky. To se nesmí stávat. Uhrát s takovým týmem 0:0 by byl cenný výsledek," uvedl v interview pro iSport.cz osmadvacetiletý univerzál.

Jak se zatím pere s těžkou fyzickou přípravou, jíž je jeho nový kouč Martin Svědík proslulý? "Příprava je určitě náročná. Vynechal jsem i poslední týden ve Spartě kvůli potížím s lýtkem. Nohy jsou těžké, ale na to se nemůžu vymlouvat. Hlavně si myslím, že to bude trénink od tréninku a zápas od zápasu lepší. Musím nasbírat herní kondici. Sedm měsíců jsem byl mimo, je to znát," přiznal na stránkách Deníku Sport nový kolega Petržely, Kadlece a spol.

Jak by charakterizoval sílu svého nynějšího týmu? "Jsou tu šikovní kluci. Tým je pracovitý. Hraje se úplně jiným stylem, než jsem byl zvyklý ve Spartě. Trénuje se tady jinak. Nechci říct, jestli víc nebo míň. Každý trenér má své metody. Musím si na to zvyknout. Tohle byl můj první zápas. Proti Šachtaru asi nemůžeme napadat, to by nás hned rozebrali a chodili do otevřené obrany. Sparta chce být dominantní na míči. Slovácko hraje na rychlé brejky. To mi může vyhovovat. Mám rád náběhy za obranu," doplnil Zahustel, jehož slova vyšla na serveru isport.blesk.cz.

První duel ovšem neodehrál v defenzivní linii, nýbrž v záložní řadě. "Trenér mě chtěl zkusit na pravé záloze, kde jsem čtyři roky nehrál. Počítal se mnou do obrany, ale kvůli zranění Kalabišky se to zatím změnilo. Myslím, že si zahraju i v obraně. Kam mě trenér dá, tam budu hrát," uzavřel ve Sportu odchovanec Mladé Boleslavi, o nějž usilovaly také Teplice na čele se Stanislavem Hejkalem a Slask Wroclaw, na jehož lavičce sedí Vítězslav Lavička.