Wágner o zastoupení Komličenka: Budu co nejméně poslouchat řeči, jestli na to mám, nebo nemám

Wágner o zastoupení Komličenka: Budu co nejméně poslouchat řeči, jestli na to mám, nebo nemám

Brzy třicetiletý útočník Tomáš Wágner je prvoligovou stálicí, která aktuálně patří Mladé Boleslavi, ale zahrála si také v Příbrami, Plzni, Jablonci, Karviné či ve Zlíně, kde byl zapůjčen loni na podzim.

Po odchodu Nikolaje Komličenka a Murise Mešanoviče má velkou šanci, že bude boleslavským útočníkem číslo 1. "Pro mě se nic nemění. Šel jsem do přípravy s tím, že budu pracovat, jak nejlépe budu umět, a co z toho vznikne, uvidíme. Pracovat se musí, tak jako tak. Konkurence zůstává dobrá. I tak je tady spousta kvalitních hráčů, kteří při nějakém míchání sestavou můžou hrát místo mě," nelétá v oblacích bývalý mládežnický reprezentant Česka, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Sám přitom na startu sezony počítal s tím, že město automobilů neopustí. "Ve výsledku mě Boleslav nikam nevyháněla, já jsem se pro ten Zlín rozhodl sám. Tam to bylo o normální domluvě, když už se pak vědělo, že Komličenko zůstal. Myslím si, že na mě spíš mělo vliv to, že jsem v letní přípravě nemohl asi měsíc pořádně trénovat, než to, že jsem musel znovu na nějakou dobu změnit působiště. Měnit ho dvakrát za jeden měsíc není úplně dobré. Navíc, když tam jdete na tři měsíce, tak jste furt na nějakém hotelu a je to nekomfortní. Ale věděl jsem, co mě čeká, sám jsem se tak rozhodl a koukal bych spíše dopředu než na to, co bylo," pronesl svěřenec kouče Jozefa Webera, jehož vyjádření publikoval portál idnes.cz.

Srovnáván s nejlepším kanonýrem české nejvyšší soutěže za poslední rok a půl nepochybně bude. "V létě jsem se domluvil s Boleslaví kvůli tomu, že budu náhrada za útočníka Komličenka, a vím, že to nebude jednoduché, protože Komli předvedl spoustu gólů, vyhrál nejlepšího střelce. Budu co nejméně poslouchat řeči, jestli na to mám, nebo nemám. To se ukáže na hřišti. Pro mě je to výzva. Lidem asi Komličenko bude chybět a já se jim nedivím. Udělal toho pro Mladou Boleslav hodně. Já se budu snažit dělat co nejvíce proto, aby jim chyběl co nejméně," doplnil na idnes.cz Wágner, jenž se těší na obnovení spolupráce s Lukáem Budínským, se kterým mu to šlo v Karviné. "S Buďou se mi samozřejmě hraje dobře. Zvykli jsme si tam na sebe. Sedí nám to."

Jeho týmu začíná druhá polovina sezony 14. února na půdě nováčka z Českých Budějovic, který v první polovině ročníku mnohé překvapil.