Benzema rozhodl madridské derby pro Real, dařilo se Valencii, Barcelona nezaváhala

O víkendu má La Liga na programu řadu zajímavých utkání a fanoušci se dočkali i prestižního derby mezi Realem a Atleticem. Sevilla po remíze klesla na čtvrté místo, Barca vyhrála díky dvěma brankám sedmnáctiletého Fatiho 2:1.

Granada před šlágrem kola porazila Espanyol 2:1. El Derbi Madrileňo rozhodl jedinou brankou francouzský útočník Karim Benzema, hvězda Realu Madrid se trefila v 56. minutě a jeho tým tak vzhledem k výsledku vede tabulku La Ligy už o šest bodů, na tříbodový rozdíl se však v případě výhry dostane konkurenční Barcelona.

Mallorca později podlehla Realu Valladolid 0:1. Valencia si po skalpu Barcelony připisuje další tři body, o vítězství Netopýrů nad Celtou Vigo rozhodl jedinou brankou utkání Soler.

Sevilla remizovala s Alavesem 1:1, když v 70. minutě překonal Vaclíka Joselu z dorážky z malého vápna. Remízu domácímu favoritovi zařídil ke konci z penalty Ocampos. Barcelona začala zápas dobře a po půlhodině se za necelé dvě minuty dvakrát trefil teprve sedmnáctiletý Fati po přihrávkách Messiho. Za Levante až v nastavení ve druhé půle stihl snížit Rochina. Barcelona na vedoucí Real Madrid ztrácí tři body.

Villareal doma zdolal Osasunu 3:1, ke třem bodům ho nasměrovala nová posila z Dortmundu Paco Alcácer, který dal úvodní branku zápasu. Villarealu výhra pomohla a posunul se na sedmou příčku.