Stoper Zima odehrál v lize jen dva zápasy, o místo v základní sestavě Slavie se chce porvat

Stoper Zima odehrál v lize jen dva zápasy, o místo v základní sestavě Slavie se chce porvat

Devatenáctiletý zadák David Zima bude ve Slavii Praha hostovat do konce sezony, poté na něj Pražané mohou uplatnit opci na přestup.

Zima byl na soustředění se Sigmou v Antalye, když se rozhodlo o jeho přesunu do pražské Slavie. „Máme povolení od Sigmy Olomouc, aby se s námi David připravoval, veškeré formality budou dotaženy během následujícího týdne,“ uvedl tiskový mluvčí Slavie Michal Býček v klubovém webu.

Nadějný stoper se už v sobotu připojil ke Slavii na soustředění v Portugalsku. „Jsem rád, že už to mám za sebou, protože se to trochu táhlo. Jsem rád, že mě Olomouc pustila a že se můžu připravovat se Slavií. Těším se na to, je to zase oproti Sigmě něco jiného, větší kvalita, ale na druhou stranu i větší zodpovědnost,“ sděluje první dojmy Zima.

Cestování si doslova „užil“. „Letěl jsem ze soustředění Sigmy z Antalye do Istanbulu, tam je velké letiště. Měl jsem hodinu a půl na přestup, naštěstí jsem to zvládnul tak tak, musím se pochválit. Přiletěl jsem do Prahy, v sobotu jsem letěl přes Brusel sem do Portugalska do Fara. To bylo jednodušší, protože Brusel znám a na letišti je to přehlednější,“ doplnil pro deník idnes olomoucký odchovanec.

Dále dodal, že moc nevnímal to, že má na kontě jen dva ligové starty. Byl rád za zájem a nabídku rád přijal. O místo v sestavě se rád porve. Dle médií za přestup mládežnického reprezentanta by Sigma mohla dostat až 30 milionů korun.

Slavia