Brankář Arsenalu: Kostra týmu zůstane, v létě přestavíme kádr a uspějeme

Brankář Arsenalu: Kostra týmu zůstane, v létě přestavíme kádr a uspějeme

Arsenal na tom není vůbec dobře. V kádru má špičkové hráče, přesto se ale nachází v polovině tabulky Premier League. Gunners mají zkrátka vyšší ambice a jejich brankář Bernd Leno věří, že se jim je od příští sezóny bude dařit naplňovat.

Kanonýři už letos vyměnili trenéra, Unaie Emeryho nahradil Mikel Arteta, v přechodnou dobu tým koučoval asistent Freddie Ljungberg. Navzdory všem spekulacím Arsenal v lednu udržel záložní hvězdu Granita Xhaku a kapitána a nejlepšího útočníka týmu Pierra-Emericka Aubameyanga. Právě oni budou podle Lena tahouny mužstva v příštích sezónách.

"S novým trenérem máme novou mentalitu. Všichni chceme udělat z Arsenalu konkurenceschopný a kvalitní tým. Věříme v pozitivní přestavbu mančaftu," prozradil Leno, který ještě v loňské sezóně sdílel branku Arsenalu s Petrem Čechem. "Naše hvězdy ignorují přestupové spekulace, jsem přesvědčený, že tu zůstanou," mluvil Leno o Xhakovi a Aubameyangovi.

Menší úspěch Arsenalu bylo loňské druhé místo v Evropské lize, kde Kanonýři ve finále nestačili na městského rivala Chelsea, před několika lety navíc Arsenal získal dvakrát FA Cup v řadě. V lize se ale Gunners dlouhodobě nedaří a už delší dobu se Kanonýři neukázali v Lize mistrů. To chtějí fanoušci změnit a Leno věří, že se to podaří.