Schick začal v Německu lépe než 16 českých útočníků včetně Kollera, Štajnera, Heinze i Lokvence

Schick začal v Německu lépe než 16 českých útočníků včetně Kollera, Štajnera, Heinze i Lokvence

Čerstvě čtyřiadvacetiletý český reprezentant Patrik Schick vstoupil do svého bundesligového dobrodružství mnohem úspěšněji, než když začínal v AS Řím.

V trikotu Red Bullu Lipsko dosud naskočil do deseti duelů německé nejvyšší soutěže a šest startů v základní sestavě a 561 poskytnutých minut čistého času přetavil v 5 přesných zásahů.

To je bilance, která z něj dělá druhého nejúspěšnějšího českého útočníka z celkových osmnácti, který k tomuto datu elitní ligu u našich západních sousedů vyzkoušelo.

Jak vyšlo na serveru ruik.cz, lépe než odchovanec Sparty s minulostí v Bohemian 1905 a Sampdorii Janov si vedl pouze Pavel Kuka, který dokázal premérových deset vystoupení v Německu proměnit v 8 branek.

Další tuzemské hvězdy už však zaznamenaly horší start než svěřenec Juliana Nagelsmanna, jenž je parťákem extra produktivního Tima Wernera, který má po dvaceti kolech na kontě dvacet tref.

Např. Václav Kadlec a Martin Fenin se trefili v prvních deseti zápasech čtyřikrát. Tomáš Pekhart se za stejnou dobu střelecky prosadil třikrát. Jan Koller si v prvních deseti německých duelech připsal 2 branky, což platí i pro Marka Heinze. Jiří Štajner a Vratislav Lokvenc pak v prvních deseti utkáních zaznamenali pouze jeden gól. A Horst Siegl se v úvodních deseti kláních nezapsal do střeleckých statistik vůbec.

Bundesligou pak prošli také Jan Kliment, Roman Sedláček, Václav Svěrkoš, Günter Bittengel, Michal Papadopulos, Robert Vágner, Jiří Kaufman a Josef Obajdin. Poslední čtyři se v jedné TOP 5 evropských soutěží neprosadili vůbec a loučili se s bilancí nula tref.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.