Budoucnost? Ideální by byla Sigma, ale na Moravě jsou i Zlín, Brno či Slovácko, nabízí se Hubník

Budoucnost? Ideální by byla Sigma, ale na Moravě jsou i Zlín, Brno či Slovácko, nabízí se Hubník

Pětatřicetiletý plzeňský stoper Michal Hubník může mít před sebou poslední jaro v Doosan aréně, kde mu v létě končí kontrakt a nový mu zatím nabídnut nebyl.

O sentimentu a vzpomínání se však ještě vsetínský rodák bavit nechce. "Když jsem získal s Plzní první titul, říkal jsem si: Jsem rád, že jsem to mohl zažít. Pak bum, přibyly druhý a třetí. Jak se říká, nikdy neříkej nikdy. Na sentiment bude času dost," uvedl defenzivní veterán, jehož slova si lze přečíst na portálu sport.cz.

V právě probíhajícím ročníku 2019/2020 dosáhl bývalý hráč Herthy, Sparty či Sigmy jen na tři soutěžní starty - jeden ligový a dva pohárové. Ambice má však pořád velké a prvoligové pole by ještě opouštěl nerad. "Máme pořád cíle, motivaci. Například já bych rád překonal metu tři sta startů v české lize. Chybí mi jednačtyřicet," ozřejmil v interview pro sport.cz kolega Hejdy, Řezníka, Mihálika a spol.

Nový trenér Adrián Guľa vlil do žil novou motivaci i jemu. "Dřeme všichni. Drajv pořád mám. K tomu impuls z příchodu nového trenéra. Přišlo něco nového, jiného. I dravějšího. Kouč Guľa přinesl nové metody. Něco takového zažívám poprvé. Tím, že fotbal hrával, dokáže se vcítit do mysli hráče. Je výborný psycholog, což je moc důležité. Někde jsem četl, že si píšeme deníky, jak se kdo vyspal a tak. To zase ne, ale máme svoji skupinu, kam nám analytici posílají osobní videa z tréninků a zápasů," prozradil sportem.cz citovaný exreprezentant s devětadvaceti mezinárodními vystoupeními.

To, že by nový šéf upřednostňoval mladou krev a on tak neměl šanci, si nemyslí. "Komunikace je strašně důležitá. Pokud nám vyloží karty na stůl, narovinu řeknou, že chtějí mužstvo stavět na mladších, bude to snazší pro všechny strany. Vyhovuje nám, že realizační tým je komunikativní. Když jsem se s ním poprvé setkal, první, co bylo, že mi právě tohle vyvracel. V Žilině měl i starší hráče, kteří se přizpůsobili a hráli. Není pro něj zásadní věk, ale jestli na sobě chcete pracovat. Mít před sebou metu, motivaci," citoval web sport.cz slova ostříleného harcovníka ze Štruncových sadů, jemuž se v minulost povedlo dvakrát ovládnout druhou bundesligu.

A co budoucnost, kdyby na západě Čech musel za pár měsíců opravdu končit? "Chci žít v Olomouci, tudíž ideální by pro mě byla Sigma. Stadion mám pět minut pěšky z domu. Na Moravě jsou ale i jiné kluby. Zlín, Brno, Slovácko, kde hraje můj i Limberskéo velký kamarád Milan Petržela. Ale teď opravdu nic neřeším, soustředíme se jen na jaro. Přejeme si, aby bylo pro Plzeň co nejlepší," uzavřel na sport.cz Hubník, jehož v zimě neporažený tým se v pátek utká s ruským Krasnodarem.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.