Tijani by přeci jen mohl poskočit o stupínek výše. Zájem je na Slovensku, v Boleslavi i v Plzni...

Tijani by přeci jen mohl poskočit o stupínek výše. Zájem je na Slovensku, v Boleslavi i v Plzni...

Pakliže by dvaadvacetiletý stoper Mohamed Tijani prošel zdravotní prohlídkou v Spartě, s letenským "S" by se v současnosti nalézal na přípravném kempu ve Španělsku.

Kvůli přednímu zkříženému vazu se tak nestalo. "Podle vyjádření odborníků může být hráčův přední zkřížený vaz pravé nohy mírně oslabený. Není tedy pravda, že by vaz byl přetržený, ani že s ním má hráč vážné problémy. Rádi bychom vyzvali všechny odborníky i laiky, a zejména pak konkrétní novináře, aby bez znalosti zdravotní dokumentace nešířili nepravdivé informace, které hráče jen poškozují," hájili se na Vysočině.

I když se po dotyčných událostech zdálo, že mladý střední obránce z Pobřeží slonoviny, jenž dosud nasbírel ve druhé nejvyšší soutěži 27 vystoupení a jeden gól, zůstane ve druhé lize i na jaře, nakonec by si přeci jen polepšit mohl. Jihlavě se totiž ozvali další zájemci o jeho služby...

"Jednání vedeme. Po skvělém výkonu na Spartě zájem zase vzrostl. Aktuálnější je jednání s jedním klubem první šestky, současně je tam zájem jednoho z předních klubů na Slovensku. Zatím je ale Tijani s námi," informoval na stránkách idnes.cz klubový ředitel Jna Staněk.

Pravděpodobně jde o Mladou Boleslav, která ho ráda přivedla do města automobilů i s dloho vyhédnutým ofenzivním středopolařem Tomášem Smejkalem. Obě značky se však zatím rozcházejí v představě o odstupném. Zatímco Boleslav má za oba nabízet 8,5 milionu korun, přední tým FNL chce minimálně 12 milionů.

Kromě naťuklého slovenského celku má po mladém obránci pokukovat také Viktoria Plzeň. Kontakt se západočeským obrem potvrdil i Staněk, ale jednání se i přes spekulace o brzké cestě na prohlídku extra neposunula. Druhý tým Fortuna:ligy ho má v hledáčku a možná se k němu vrátí v hlavním přestupové okně v létě.