Pilař si pořídil kus hradeckého stadionu a hlásí: Kdyby byla nová aréna, stoprocentně bych přemýšlel o návratu

Pilař si pořídil kus hradeckého stadionu a hlásí: Kdyby byla nová aréna, stoprocentně bych přemýšlel o návratu

Otázka nového relevantního stadionu už východočeské Votroky trápí celou řadu let. Nejnovější novinkou z tábora druholigového Hradce Králové je možná adopce jednotlivých dílů hřiště o velikosti metru čtverečního...

Iniciátoři akce "Votroci sobě" se inspirovali jak u předků a jejich slavné sbírky pro Národní divadlo, tak klubem Temp Praha, který podobným způsobem získal část finančních prostředků na své nové hřiště.

Možnost mají všichni ti, kteří chtějí podpořit výstavbu zbrusu nové a již pár sezon odkládané arény sponzorských darem, s tím, že za příklad jdou i bývalí hráči známého klubu.

Jedním z nich je i jednatřicetiletý středopolař se smlouvou v Sigmě Olomouc Václav Pilař. "Vybral jsem si políčko, ze kterého jsem dal vítězný gól Spartě po postupu do ligy. Je těžké držet si optimismus, ale všichni v hradeckém kraji by měli být silní, věřit a dělat všechno pro to, aby se stadion vybudoval. S tím všechno přijde, tomu věřím na sto procent," uvedl na webu sport.cz bývalý křídelník Plzně, Wolfsburgu či Freiburgu.

Pakliže by se s ledy v případě Malšovického stadionu Pod lízátky podařilo hnout, někdejší reprezentant Česka by uvažoval o návratu do rodného kraje. Tím spíš, že má celek vedený Zdenkem Frťalou stále velké ambice a byť je v druholigové tabulce po podzimu pátý, na příčky, ze kterých se bude bojovat o elitní soutěž, neztrácí mnoho bodů.

"Hradec nový stadion potřebuje - kdyby byl, stoprocentně bych přemýšlel o návratu. Výzva by mě lákala," navnadil hradecké fanoušky kreativní fotbalista, jehož slova vyšla na stránkách sport.cz.