Bude zajímavé vidět, jak se Guľa vyrovná s větším tlakem, zní z úst Máčaly i Komňackého

Bude zajímavé vidět, jak se Guľa vyrovná s větším tlakem, zní z úst Máčaly i Komňackého

Druhé místo obhajující Viktoria Plzeň bude chtít v jarní části Fortuna:ligy udržet stříbrnou pozici před třetím Jabloncem a čtvrtou Spartou, což jsou týmy, které jsou zpět pouze o tři body.

Potřebné sebevědomí by mohla západočeské značce dodat i právě probíhající zimní příprava, ve které zatím neprohrála a na kontě má pět výher a jednu remízu.

Nehledě na skutečnost, že mužstvo z Doosan arény před pár týdny převzal čtyřiačtyřicetiletý slovenský odborník Adrián Guľa, jenž vystřídal Pavla Vrbu, který se odebral do bulharské nejvyšší soutěže.

"Pro Plzeň bude asi hlavní změna trenéra. Bude zajímavé vidět, jak se Adrián vyrovná i s větším tlakem, jak mediálním, tak od vedení klubu, které určitě bude chtít minimálně druhé místo," citoval web ceskatelevize.cz slova Františka Komňackého.

Nový stratég s minulostí v Žilině měl do Štruncových sadů přinést i zbrusu nové metody. "Vrba předal dobrý tým a jsem zvědavý na Gulu, ty kamery při tréninku a tohle všechno kolem nerozhoduje. Důležité bude, jak se to projeví na trávníku. Přípravu bych vůbec neřešil," doplnil šestasedmdesátiletý trenér.

Pro něj bude vzhledem k velkému náskoku Slavie nejzajímavější právě souboj Plzně se Spartou o druhé místo.