Eriksen rozléval čistého vína: U Spurs jsem byl černá ovce, ale Mourinho mě přes palubu nehodil

Eriksen rozléval čistého vína: U Spurs jsem byl černá ovce, ale Mourinho mě přes palubu nehodil

Dlouhou dobu se spekulovalo o tom, že dánský záložník Christian Eriksen zvedne v Londýně kotvy. Vedení klubu ale nesdílelo z počátku stejný názor, proto se zdálo, že hráče do světa nepustí, ačkoliv mu v létě měla končit smlouva, a pak by pláchl gratis. Nakonec ho v závěru ledna získal Inter Milán za 16,9 milionů liber a samotný hráč po zabydlení na San Siru připustil, že už nebylo jiné cesty.

Nerazzurri o něj měli eminentní zájem a on potřeboval zmizet. V Tottenhamu ho dle jeho slov brali jako černou ovci, výrazně to pociťoval v reakcích fanoušků. Na druhou stranu přiznal, že kdyby nebyl v listopadu odvolán tehdejší kouč Mauricio Pochettino, asi by setrvání i zvažoval.

„Cítil jsem se jako černá ovce. Bylo to způsobeno také tím, že mi brzy končila smlouva. Každý chtěl vědět můj názor a rozhodnutí. Snažil jsem se jít cestou upřímnosti a zbytečně nelhat. Z mnoha stran se mi to ale vrátilo a bylo na mě jen poukazováno. Dokonce jsem na internetu četl, že dělám v kabině rozbroje,“ uvedl dánský záložník v rozhovoru pro BBC, kde se rozpovídal o tom, že jeho rozchod s Kohouty nebyl zrovna podle ideálního scénáře.

I přes trenérskou výměnu ale nakonec uznale chválil nového lodivoda Spurs, který jej přes palubu rozhodně nehodil. „V posledních měsících mi přišlo, že každý v Tottenhamu myslí na odchod, ale jen já jsem byl ten, kdo to řekl veřejně. Mourinho mi mohl říct, že už hrát nebudu, když mám odejít, ale neudělal to. Patří mu mé poděkování a respekt,“ dodal Eriksen.