Musa má absolutně jasno - Slavia má podle něj nejlepší tým i fanoušky v Česku

Musa má absolutně jasno - Slavia má podle něj nejlepší tým i fanoušky v Česku
OBSAHUJE VIDEO

Mladý chorvatský útočník Petar Musa, jenž se před časem vrátil do Slavie z Liberce, má na Sinobo Stadium kontrakt až do 30. června 2024. I z dotyčného dlouhodobého závazku jde vytušit, že s ním sešívané "S" aktuálně počítá...

A on zase počítá s tím, že v Česku nějakou dobu setrvá. I proto nepodceňuje jazyk. "Když jsem přišel do Slavie, každý týden jsem docházel za lektorkou a hodinu či dvě se učil. Mimo to se stále dozvídám něco nového. Teď to jde dobře. Když jsem přišel do Česka, nerozuměl jsem ničemu. Už sice pochytím vše, ale snažím se víc mluvit, aby to bylo ještě lepší. Pokud přijdeš do nového prostředí, je tohle moc důležité. Když umíte jazyk, pomůže vám to. Můžete mluvit s trenérem i se spoluhráči a víte, co se děje na hřišti i mimo něj," citoval web slavia.cz kolegy Stanciua, Júsufa či Tecla.

Protože se mu pod Ještědem na podzim dařilo, nepokládal si otázku, zda se vracet do metropole uprostřed rozjeté sezony? "Byl jsem okamžitě rozhodnutý. Slavia je nejlepší tým v Česku. Nešlo to jinak," přiznal na webu slavia.cz svěřenec Jindřicha Trpišovského.

Jeho cesta do slávistického áčka byla postupná přes béčko, Žižkov a Liberec. "Pro mladého hráče jsou postupné kroky moc důležité. Nic nejde hned. Já jsem chtěl jít touto cestou a teď jsem tady. Kluci mě přivítali skvěle, jsou vážně parádní. Na hřišti i v kabině to klape, je tu super parta. Je tu hodně mladších kluků, bavíme se spolu," pokračovalo perspektivní ofenzivní tykadlo.

Na jaře by měl konečně nastoupit za první tým ve svatostánku v Edenu. "Budu pro to dělat maximum. Každý trénink chci dokazovat, že za Slavii můžu hrát. Těším se na zážitek, kdy přijdu do Edenu a bude tam plno fanoušků. To je pro každého hráče nejvíc. Slavia má nejlepší fanoušky v Česku, kteří umí udělat úžasnou atmosféru. Hrát v Edenu super, celých devadesát minut vás fanoušci podporuje," doplnil na slavia.cz mládežnický reprezentant úřadujících vicemistrů světa z roku 2018.