Nejsem takový, že bych vyhlašoval, že dám 20 gólů, říká po příchodu na Hanou sparťan Juliš

Nejsem takový, že bych vyhlašoval, že dám 20 gólů, říká po příchodu na Hanou sparťan Juliš

Ačkoliv bude pětadvacetiletý útočník Lukáš Juliš operovat celé jaro na Hané, v nejbližší době by měl prodloužit kontrakt se Spartou, ve které by to rád v budoucnu ještě zkusil...

"S panem Rosickým máme velmi dobrý vztah. Doufám, že ví, že jsem dobrý fotbalista. A třeba tam ještě někdy hrát budu," zasnil se v interview pro iSport.cz letenský odchovanec.

"Nebylo to tak, že bych byl ze Sparty vyháněn. Bylo mi řečeno, že bych byl třetí útočník za Tettehem a Kozákem, takže bych musel čekat, jestli se nezraní nebo jestli nebudou hrát špatně," doplnil smířlivě.

Teď se však musí koncetrovat jen a pouze na Sigmu. "Jsem v pozici, že jsem ligu dlouho nehrál a konečně jsem zdravý. Olomouc byla první varianta, takže jsem moc rád, že jsem tady. Doporučila mi to Sparta, pan trenér Jílek, Olomouc měla zájem, takže jsem ani o ničem jiném nepřemýšlel. Hlavně by mi to tady mohlo vyhovovat fotbalově, což by bylo fajn," pokračoval na stránkách Deníku Sport nový kolega Yunise, Nešpora, Falty a spol.

S jakými cíly na Andrův stadion dorazil? "Abych odehrál co nejvíc minut, pomohl týmu a dal nějaké góly. Ale nejsem takový, že bych vyhlašoval, že dám dvacet gólů, budu rád za každý. Nejdůležitější je, abych byl prospěšný a aby nás to tady všechny bavilo. Mohl jsem být ve Spartě třetí útočník, mohl jsem vyhrát nejlepšího střelce ČFL, ale bylo by to k ničemu. Chtěl bych své jméno oživit a nastartovat kariéru tam, kde byla před třemi roky. Bohužel zranění a nějaké osobní věci mi to trochu ztížily," ozřejmil ve Sportu přibržděný Juliš, jenž bude nosit na zádech číslo 39.

Pořád je však ve věku, kdy by něco dokázat mohl. "Právě. Asi si můžeme říct, že Ligu mistrů už za Liverpool nevyhraju, ale nějaká kariéra se dá ještě udělat," ukázal optimistické myšlení na portálu iSport.cz ofenzivní borec, který zasáhne před startem jara do generálky, ale nebude moci ve druhém jarním kole nastoupit proti Spartě.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.