Baluta o sešívané budoucnosti: Doteď mi nikdo z Edenu nezavolal a nemluvil se mnou. Záleží na Slavii, jak se rozhodne

Baluta o sešívané budoucnosti: Doteď mi nikdo z Edenu nezavolal a nemluvil se mnou. Záleží na Slavii, jak se rozhodne

Malý velký muž soudobého libereckého kádru Alexandru Baluta má před sebou velké jarní cíle - jednak by se rád vrátil do národního mužstva, v jehož dresu nechce absentovat na Euru (v cestě je Island a pak lepší z dvojice Bulharsko - Maďarsko) a jednak by rád všem pochybovačům ukázal, že má na to, aby mohl ve své kariéře pokračovat v kmenové Slavii.

"Teď jsem opravdu spokojený. Jít do Liberce bylo nejlepší rozhodnutí. Pravidelně jsem hrál, což je pro každého hráče nejdůležitější věc. Jsem hodně motivovaný," přiznal webem sport.cz citovaný šestadvacetiletý štírek.

Pod Ještědem přetavil dosavadních devět startů ve 3 branky a 3 asistence a chce ještě víc. "Musím ukázat svoje kvality. Hlavně musím mít ještě lepší statistiky než dosud," pokračoval bojovně naladěný svěřenec kouče Pavla Hoftycha, jehož slova vyšla na sport.cz.

Pokud jde o repre, dosud má za sebou čtyři mezinárodní zápasy. Už téměř dva roky však povolán nebyl. "Po podzimu jsem byl už hodně spokojený, protože můj kredit se zase zvýšil. Myslím, že jsem hrál dobře a doufám, že když budu pokračovat a stejně začnu stejně i v únoru, pozvánku do národního týmu dostanu," doplnil na sport.cz Baluta, jehož cílem je opět potkat i slávistu Nicolae Stanciua, jenž bude nominován určitě.

A co vysněný návrat do vršovického Edenu, kde zatím žádnou velkou díru do světa neudělal? "Doteď mi nikdo ze Slavie nezavolal a nemluvil se mnou. Pro mě je však důležité pokračovat v Liberci, zlepšovat se a pak se uvidí. Záleží na Slavii, jak se rozhodne. Když bych to nyní zpětně zanalyzoval, nebylo to snadné. Plynul z toho velký tlak, protože Slavia za mě zaplatila hodně peněz. Ale byl jsem v dobré pozici, v Craiově se mi dařilo. Jenže teď vím, že tady nezáleželo na tom, co bylo v Rumunsku. Tady jsem začínal od nuly. Všechno pro mě bylo nové, nový tým, noví lidé, nová řeč. Anglicky jsem pořádně neuměl. Ale od té doby jsem se hodně naučil a nyní jsem ready," uzavřel sportem.cz citovaný Baluta, jenž vyšel slavné "S" v rocce 2018 na 67 milionů korun.