Odegaard skóroval proti Realu Madrid, v poháru vybouchla i Barcelona

Martin Ödegaard skóroval proti „svému“ klubu. Real Madrid doma nestačil na Real Sociedad a po sedmigólové přestřelce nečekaně vypadl. Barcelona jakožto další favorit rovněž končí.

Jako první se prosadil ve 22. minutě Ödegaard, když pohodlně dorazil míč do brány. Norský záložník působí v Realu Sociedad na hostování právě z „Bílého baletu“.

Fotbalisté San Sebastianu vlétli do druhé půle jak uragán. V 54. a 56. minutě potrestal obranu Realu Madrid Švéd Isak, tomu ještě jeden gól rozhodčí pro ofsajd neuznali.

Real snížil díky Marcelovi, ale na 4:1 zvýšil Merinu po Isakově přihrávce. Domácí pohánění trenérem Zidanem se zvedli a zápas ještě zdramatizovali. Trefa Viníciuse Júniora neplatila kvůli ofsajdu, ale v 81. minutě se prosadil střídající Rodrygo. Ve třetí minutě nastavení snížil na rozdíl jedné branky Nacho. San Sebastion si už těsný náskok udržel. Real Madrid prohrál po 21 soutěžních duelech.

Nedařilo se ani Barceloně, ta dostala sedm žlutých karet, ve třetí minutě nastavení základní hrací doby si nepohlídala centr a Williams hlavou překonal ter Stegena.

Do semifinále Copa del Rey postoupili všichni outsideři. Před Realem Sociedad a Athleticem Bilbao postoupily Granada, která vyřadila Valenicii, a Mirandés, druholigový celek přešel přes Villareal.

Copa del Rey – čtvrtfinále:

Real Madrid – Real Sociedad 3:4 (0:1)
Branky: 59. Marcelo, 81. Rodrygo, 90+3. Nacho – 22. Ödegaard, 54. a 56. Isak, 69. Merino