Štetina si uvědomuje chyby, ale bojuje o místo dál: Nejsem ten, co by házel flintu do žitu a z kritiky se sesypal

Štetina si uvědomuje chyby, ale bojuje o místo dál: Nejsem ten, co by házel flintu do žitu a z kritiky se sesypal

Osmadvacetiletý slovenský stoper Lukáš Štetina měl během podzimní části problémy s kolenem a se zády. Už je to z jeho strany v pořádku?

"Ano. Od začátku přípravy jdu naplno a tělo drží pohromadě. Cítím se v pohodě, dobře vnitrně nastavený a připravený zabojovat o místo v sestavě," uvedl na webu sport.sk bývalý zadák Dukly.

Jak zpětně hodnotí příchod Václava Jílka, jenž už je u kormidla půl roku? "V Dukle jsem za pět sezon zažil v podstatě jednoho trenéra, za dva a půl roku na Letné až čtyři. Sparta je přední klub s bohatou historií a do sezony vstupuje s nejvyššími ambicemi. Trenéři a hráči jsou pod mnohem větším tlakem a musí se s tím vyrovnat. Ze strtu sezony jsme nezvládli některé zápasy a nedotáhli je do vítězného konce. Často jsme inkasovali. Postupně jsme se ale sehrávali, získali sebevědomí a přicházi i příznivé výsledky. Myslím, že hlavně ve druhé části podzimu už jsme fungovali dobře a rok jsme zakončili devítizápasovou šňůrou bez prohry. Je dobré, že v zimě nedošlo na výměnu kouče a vedení zůstává trpělivé," pochvaloval si ostřílený slovenský obránce, jehož slova nabídly stránky sport.sk.

Téměř celý podzim však slavné "S" velmi dlouho hledalo ideální složení stoperské dvojice. "Konkurence na každém postu je velká. Hledala se nejideálnější stoperská dvojice a myslím, že se na tom pracuje i během přípravy. Já jsem měl ve čtyřech zápasech za sebou vedle sebe vždy jiného spoluhráče," doplnil kolega Costy, Plavšiče, Lischky a spol.

On sám odehrál z dvaceti podzimních klání jen šest. Co na to říká? "Dostal jsem důvěru od trenéra, ale zřejmě jsem někdy nenaplnil jeho očekávání a potom to měl těžké se zařazením do sestavy. Udělal jsem nějaké chyby, plně si to uvědomuju. Nejsem ten, co by házel flintu do žitu a z kritiky se sesypal. Jsem trpělivý. Je mi jasné, že se do sestavy dostane jen jedenáct jmen. Mám před sebou čistý stůl. Vím, jak trénuju, co dávám fotbalu a kam jsem se dostal. Je to zásluha toho, že na sobě stále pořád pracuju. Tak to mám nastavené dlouhodobě a z nastoupené cesty nemíním uhnout," upozornil na sport.sk svěřenec Václava Jílka, jehož soubor začíná jaro proti Slovanu Liberec.

Jak se mu právě teď dívá na prvoligovou tabulku? "V Ćesku jsem už osm let. Zažil jsem, že Slavia byla na dně a Sparta na vrcholu. Postupně se pozice vyměnily. Samozřejmě to pro nás není ideální stav. Na chvíli však zahodím klubovou příslušnost. Každý, kdo fotbalu rozumí, musí uzant, že Slavia udělala ve skupině Ligy mistrů českému fotbalu výbornou reklamu. V domácí soutěži se prezentuje spolehlivě a jasně kráčí za obhajovou titulu. I když ztratil výraznou oporou a kapitána Součka, jen málokdo pochybuje, že ji na prvním místě nikdo nevystřídá. Slavia je skutečně dobře namazaný stroj. Každá sezona je jiná a může se stát, že za rok či dva se situace otočí ve prospěch Sparty," zůstal optimistou zadák.

Kontrakt na Letné mu vyprší již v létě. Jak se dívá právě na tuto skutečnost? "Už mi to víckrát proběhlo hlavou, ale zatím to neřeším. Když jsem přestoupil do Sparty, tak se mi herně dařilo. Pořád si myslím, že mám na to, abych se dostal do sestavy a nastupoval častěji. Fotbal jsem hrát nezapomněl. Uvidíme, jak se k tomu postaví v létě naše vedení. Momentálně se budoucnotí nerozptyluju. Dívám se na to, abych byl zdravý a co nejlépe připraven na jarní duely," nechal se slyšet na sport.sk Štetina.

A co možný návrat do rodné Nitry? "Dění v klubu sleduju. Nitra je mi nejbližší. Byl jsem rád, když přišel nový investor, protože podle mmých informací nebyl klub poslední měsíce finačně stabilizovaný. V Nitře ted svítá na lepší časy, ale až čas ukáže, jak to půjde. Pokud bych se jednou do Nitry vrátil, určitě bych chtěl, aby klub fungoval bez problémů," uzavřel někdejší hráč ukrajinského Metalistu, jehož stanovisko publikoval web sport.sk.