Že by nová jednička Sigmy? Na svou šanci v bráně A-týmu jsem si musel trpělivě počkat, hlásí Mandous

Že by nová jednička Sigmy? Na svou šanci v bráně A-týmu jsem si musel trpělivě počkat, hlásí Mandous

Vytáhlý brankář Aleš Mandous už se během své profesionální kariéry zjevil v Plzni, Bohemians, Baníku Most a Žilině, s tím, že od léta 2018 je součástí Sigmy Olomouc.

Byť už je sedmadvacetiletý gólman na Hané rok a půl, ve Fortuna:lize odchytal za klub z Androva stadionu pouze pět duelů (a připsal si dvě čistá konta), s tím, že v této sezoně před ním dostával přednost jeho vrstevník a odchovanec Michal Reichl.

Závěr podzimu však dochytal právě mistr slovenské ligy z ročníku 2016/2017 a možná i proto se se Sigmou dohodl na pokračování spolupráce a prodloužil dosavadní kontrakt až do 30. června 2023.

"Aldo, ať se ti v následujících letech na Hané daří!," vzkázalo klubové vedení svému brankáři na oficiálních stránkách sigmafotbal.cz.

A co první dojmy samotného hráče? "Na svou šanci v bráně A-týmu jsem si musel trpělivě počkat. Poctivě jsem trénoval a věřil, že příležitost přijde. Jsem rád, že se tak stalo. Nabídky na prodloužení smlouvy si velice vážím," liboval si svěřenec kouče Radoslava Látala.

Ten by mezi třemi tyčemi olomouckého výběru nerad chyběl jak v generálce proti Karviné, tak v prvním jarním na teplických Stínadlech.