Jablonec přišel o některé sponzory. Pelta se nemá co divit

Jablonec přišel o některé sponzory. Pelta se nemá co divit

Fotbalový šéf Jablonce si v rozhovoru pro Český rozhlas postěžoval, že sponzoři se do vyřešení jeho kauzy nejenže nehrnou, ale samozřejmě ubývají.Poté, co byl obviněn v kauze sportovních dotací jeho klub dle něho přišel o polovinu sponzorů a tím pádem o 50 miliónů korun. Jenomže si musí uvědomit, že problémem pro jeho klub je jeho osoba sama.

Už to byl pro český fotbal problém, když seděl na dvou Židlích jako předseda ČMFS a faktický majitel klubu FK Jablonec. To mohlo být možné jenom snad v českém fotbale. Jeho možnosti finanční byly obrovské a jeho klub ze severu Čech z toho samozřejmě profitoval. Však také poslední dobou se v Jablonci hrály evropské poháry pravidelně. Sehnat sponzory do tohoto klubu nebyl žádný problém, protože jméno Miroslav Pelta v českém fotbale mělo velkou váhu.

Jenomže s jídlem roste chuť a přišla kauza sportovních dotací a spadla klec. Nejenomže Miroslav Pelta musel odstoupit z postu šéfa českého fotbalu, ale jeho Jablonec se musel začít finančně uskrovňovat, neboť bylo jasné, že sponzoři začínali tento klub opouštět. Totiž tam, kde je obviněný majitel klubu, tam se určitě, žádný sponzor angažovat nebude a když tak počká na vyřešení této jeho kauzy.

Dále v tomto rozhovoru si majitel Jablonce stěžuje na negativní mediální šum ohledně příchodu pozdních výplat jeho hráčům.Kdyby klub byl na tom velmi špatně, tak prodá svého klíčového útočníka Martina Doležala. Takže dle něho finanční situace jeho klubu není ještě nejhorší, ale vzápětí dodává, že klub musí hráče levně koupit a draze prodat, Teď jen otázkou zůstává, jestli bude mít Jablonec za nějaký čas koho prodávat.