Nelehké hostování Lukáše Juliše v rozhádané Sigmě. Útočník to v Olomouci nebude mít jednoduché

Nelehké hostování Lukáše Juliše v rozhádané Sigmě. Útočník to v Olomouci nebude mít jednoduché

Sparťanský útočník přichází do Olomouce a bude se snažit nahradit Jakuba Plška. Ovšem nesmí se zapomenout, že současná Sigma je mužstvo, kde nejsou idylické vztahy a hlavně kauza Václav Pilař rozvířila velké vášně u fanoušků klubu.Navíc trenér Radoslav Látal měl nabídku ze sousedního Polska a v klubu zůstal jen kvůli platné smlouvě.

V Olomouci se hnuly ledy. Vztahy v klubu podle zákulisních informací nejsou zdaleka idylické. Stoper Václav Jemelka měl nabídku jít na zahraniční angažmá do Kazachstánu, Sigma ho ovšem nepustila, protože má platbou smlouvu. Další stoper David Zima nakonec do Slavie přestoupil. Největší obrátky ale nečekaně nabral případ Václava Pilaře, který byl přeřazen do B týmu.

Trenér byl za tento krok kritizován, nicméně po dalším ligovém zápase se postavili na tiskové konferenci za Radoslava Látala všichni hráči, aby všem dokázali, že za svým trenérem stojí. Situace tak nasvědčovala spíše odchodu Václava Pilaře z hanáckého klubu.

Ovšem Sigma bude mít obrovský problém v útočné fázi, protože další útočník Martin Nešpor je dlouhodobě zraněn. Příchod Juliše nemusí zdaleka stačit. Do slovenského klubu Pohronie odchází na hostování další útočník Tandir. Takže v tomto kontextu se není čemu divit, že sportovní ředitel Olomouce Ladislav Minář v tomto rozhovoru pro deník Sport na otázku co bude dál s Václavem Pilařem nabídl hned několik řešení.

Nový útočník Sigmy Juliš ovšem v rozhovorech zatím nešetří optimismem. Pro Deník uvedl, že jeho cílem je „Dát co nejvíc gólů, udělat co nejvíc bodů a být prospěšný hlavně pro tým.“ Dále dodává: „Já ani nejsem takový, že bych potřeboval vyhrát korunu krále střelců, ale hlavně chci, abych byl někde šťastný a aby byli kluci rádi, že jsem tady. To mi bude stačit.“
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal-prvni-liga/goly-pro-sigmu-snad-plsu-aspon-napodobim-veri-utocnik-julis-20200206.html