Bude těžké přes léto udržet nejlepšího defenzivního záložníka ligy, přiznává Moyes

Bude těžké přes léto udržet nejlepšího defenzivního záložníka ligy, přiznává Moyes

Staronový manažer West Hamu před dalším ligovým kolem přiznal, že i navzdory budování nového kádru bude mít velké potíže udržet svou největší hvězdu.

David Moyes se na konci prosince opět ujal kormidla Kladivářů z Londýna, kterým měl za úkol pomoct od sestupových příček. Ať už tato mise bude slavit úspěch či nikoliv, pokusí se skotský manažer udržet důležité jádro týmu pro další fáze přestavby. Jedné ztráty se ovšem obává ze všeho nejvíce.

„Přes léto pro nás bude opravdu obtížné udržet hráče, jako je Declan Rice. Co se mého názoru týče, momentálně byste v Anglii nenašli lepšího defenzivního záložníka, než je právě on,“ uvedl Moyes na konferenci před zápasem s Manchesterem City.

„Declan je bohužel tím, na koho se můžeme vždy spolehnout. Když je potřeba, dokáže podržet celé mužstvo. Je to skvělý hráč, kolem něhož se dá stavět tým nové generace,“ přiznával upřímně.

Za těchto podmínek je velmi zřejmé, proč by se zkušený skotský stratég nerad zbavoval své největší hvězdy. Přijde-li však dobrá nabídka, řádově okolo osmdesáti milionů liber, na výběr mít nebude.

„Téměř vždy platí, že pokud chcete budovat nový tým, musíte také prodávat. Doufám, že to nebude tento případ, ale totéž jsem řekl už i u Waynea Rooneyho nebo Joleona Lescotta, když jsem byl v Evertonu. Dříve to dopadlo dobře, protože jsme našli vhodné hráče, které je dokázali nahradit. Doufám, že když bude potřeba, tak se nám totéž podaří i zde,“ uzavíral Moyes.