City kvůli bouři nehrálo, Sheffield laškuje s Ligou mistrů, Everton stoupá tabulkou

Léčba novým trenérem pomalu, ale jistě zabírá. Karamelky nepohrály po špatném vstupu do sezony již páté utkání v řadě, svůj vzestup podtrhly výhrou nad Crystal Palace. Sheffield opět vítězně.

Zkušený stratég Carlo Ancelotti, který usedl chvíli před Vánoci na horké trenérské křeslo Evertonu, se konečně začíná sžívat se svým týmem, jenž v rámci neúplného šestadvacátého kola ovládl utkání s nevyzpytatelným Crystalem. Orli se snažili zejména v druhé půli více kontrolovat míč, ale byli to domácí, jimž se dařilo přesně zakončovat. Gólový účet nejprve otevřel Bernard, jehož se snažil zastínit hostující Benteke, ale pak domácím opět vrátil vedení Richarlison. Na celkových 3:1 pečetil chvíli před koncem Calvert-Lewin.

V souboji týmů mezi Brightonem a Watfordem vítěz nevzešel. Brighton nedokázal vyhrát v Premier League už šest utkání v řadě. Přestože měl Brighton míč více na svých kopačkách, tak do vedení šel v 19. minutě Watford, když Doucoure si skoro z poloviny hřiště navedl míč až na hranici velkého vápna a na vzdálenější tyč přesně vypálil. Brighton měl i více střeleckých pokusů a podnikl více útoků. Vyrovnávací gól padl paradoxně vlastní. Hostující Mariappa trefil nešťastně centrující míč za bezmocného Fostera.

Domácí Sheffield vyhrál díky Bournemouthem brankám Billyho Sharpa a Johna Lundstrama 2:1. Za Bournemouth se prosadil ve 13. minutě Callum Wilson.

Utkání na Etihad Stadium se kvůli silné bouři muselo odložit.

Premier League, 26. kolo:

Everton - Crystal Palace 3:1 (18. Bernard, 59. Richarlison, 88. Calvert-Lewin - 51. Benteke)
Brighton - Watford 1:1 (78. Mariappa (vlastní) - 19. Doucoure)
Sheffield United - Bournemouth 2:1 (45+2. Sharp, 84. Lundstram - 13. Wilson).