Obránce Mazuch si plácl s Mladou Boleslaví, smlouvu podepsal do konce června

Obránce Mazuch si plácl s Mladou Boleslaví, smlouvu podepsal do konce června

Ondřej Mazuch v Mladé Boleslavi nastoupil do zimní přípravy, a nakonec se s klubem dohodl na půlroční smlouvě. Jako první o tom informovala na sociální síti agentura Sport Invest, která hráče zastupuje.

Čtyřnásobný reprezentant byl po operaci achilovky a do zimní přípravy s Mladou Boleslaví se nezávazně připojil začátkem ledna. Třicetiletý zadák působil v přípravě dobře a s klubem se před jarní částí dohodl na půlroční smlouvě.

Mazuch by si dalšího angažmá v české lize nebránil. „Nějaké oťukávačky už proběhly, ale zatím jsem nechtěl nic podepisovat. Nejprve si chci otestovat, jak na tom budu,“ řekl v lednu obránce pro idnes. „Je to jen dobrá vůle klubu, že mi umožní s nimi trénovat na začátku přípravy a otestovat, jak po tom zranění bude tělo reagovat. A pak se uvidí. Boleslavi samozřejmě patří velký dík,“ neskrýval potěšení Mazuch.

Nyní už mladoboleslavský obránce si zahraje v české lize za třetí klub, předtím hrával za Brno a Spartu Praha. V zahraničí stihl vystřídat čtyři kluby. Působil ve Fiorentině, Anderlechtu, Dněpropetrovsku a naposledy v anglickém Hullu, ve kterém odehrál dvacet ligových utkání.

Právě v Anglii Mazuch začínal být často zraněný. „Věřím, že kdyby nebylo těch zranění, tak bych hrál v Anglii dodnes. Pro mě to bylo možná nejtěžší angažmá. Druhá anglická liga je hodně fyzická, je tam strašně moc zápasů, cestování. Navíc šlo o jednu z nejkvalitnějších lig, ve které jsem hrál,“ řekl pro idnes Mazuch.

Mazuch