Ďolíček se snad přiblížil rekonstrukci,ale Bohemians musí řešit i současné problémy!

Ďolíček se snad přiblížil rekonstrukci,ale Bohemians musí řešit i současné problémy!

Pro fanoušky klokanů to zní tato zpráva jako rajská hudba.Darek Jakubowicz, ředitel Bohemians, v rozhovoru na webu isport.blesk říká, že se opravdu konečně chystá rekonstrukce jejich stadiónu, o které se mluví už mnoho let. Město Praha, coby majitel arény plánuje vypsání architektonické soutěže, na kterou by měla navázat vysněná rekonstrukce stadiónu klokanů a začít stavět by se mělo v nejlepším případě na podzim 2022. To je jistě výborná zpráva, ale vedení klokanů by mělo řešit i postavení klubu v tabulce a vztahy fanoušků klubu s jejich ředitelem.Že stadión klokanů potřebuje rekonstrukci, o tom není třeba mluvit, ani diskutovat, Když klokani získali v roce 1983 titul, tak nikdo nepředpokládal, že se bude psát rok 2020 a jejich stadión bude na vysněnou rekonstrukci ještě teď čekat. Návrhů a tím pádem nadějí bylo určitě hodně, ale vždycky se objevil nějaký problém a bylo po naději na rekonstrukci. Tak se to táhlo dlouhou dobu, ale skutečnost byla vždycky taková, že to nikdy nedopadlo. Tentokrát ta naděje je velmi velká, protože tento stadión je dva roky v majetku města Prahy.

Takže teď to vypadá tak, že se ledy pohnuly a konečně se začíná něco dít. Bylo by načase, aby se tato rekonstrukce uskutečnila, neboť stav tohoto stadiónu pražských Bohemians je skutečně velmi žalostný. Není se co divit, neboť se řeči o rekonstrukci prostě jenom vedli a nikdy to nevedlo k uskutečnění této potřebné přestavbyOvšem Bohemians mají i současné problémy, protože se nachází po podzimní sezóně na nelichotivém 13. místě tabulky a jen sedm bodů je dělí od posledního místa. Jejich podzimní bilance 5 vítězství,5 remíz a 10 porážek je velmi špatná. To mělo za následek výměnu trenérů, kdy za Martina Haška přišel Luděk Klusáček, ale větší bodový zisk to bohužel neznamenalo. Přes zimu se toho v kádru  klokanů moc nezměnilo, z hostování v Brně se vrátil Michal Šmíd a na hostování ze Sparty přišel útočník Matěj Pulkrab. Klokani budou muset začít hned bodovat, nebo se záchranou budou mít problémy.

Když se k tomu přidají ne zrovna idylické vztahy fanoušků klubu se současným ředitelem, tak tento klub nečeká určitě lehké jaro. Cíl musí být jednoznačný, zachránit se v první lize, vedení musí začít s fanoušky co nejdříve komunikovat a rekonstrukce stadiónu by měla pozvolna přecházet od slov k činům.

 Hlavně je dobré to, že stadión je v majetku města, což skýtá záruku, že by tato verze o rekonstrukci neměla skončit v zapomnění, jako ty verze předchozí.