Za svoje problémy si může Martin Hašek sám, ale nemá na tom svůj díl viny i pražská Sparta ?

Za svoje problémy si může Martin Hašek sám, ale nemá na tom svůj díl viny i pražská Sparta ?

Případ nyní hráče pražského B-týmu Sparty Praha nabral několik neočekávaných veletočů a dá se říci, že je vše vyřešeno, ale ono to vyřešeno není. Tento hráč to tak vypadá, že své rozhodnutí několikrát změnil, jestli mu někdo radil nebo ne, to už vedlejší , no a každý si řekne, má co chtěl. To je sice pravda, ale zamyslet by se mělo i vedení  letenských, především její sportovní ředitel Tomáš Rosický.Ono tomu tak bude, protože to vypadá, že tato nechuť odjet na soustředění byla jen pověstnou špičkou ledovce, která byla jen vyvrcholením sporu mezi hráčem a jeho mateřským klubem. Problémy s tímto hráčem byly už po skončení podzimní sezóny, kdy nebral mobil a na začátku přípravy, kdy si nevyzvedl tréninkové vybavení nutné pro monitoring jeho fyzické zátěže. Za tento jeho přestupek byl i finančně potrestán. Následně bylo zjištěno, že jeho fyzická kondice není rozhodně dobrá. Zatím jenom samá negativa.

Ovšem problém pro tohoto hráče je v tom, že má na Letné smlouvu až do poloviny roku 2021. Co se mu honilo hlavou, to ví jen on sám, protože, když se pražská Sparta dohodla s izraelský týmem z Haify, tak se zase Martinovi Haškovi nelíbila smlouva, kterou měl podepsat s tímto klubem. Což je velmi podivné, ale skutečnost prostě taková je. Klub z Haify potvrdil, že se tomuto hráči už dříve nabízená smlouva nelíbala a nepodepsal ji.Tak se vrátil do Sparty, protože tam má platnou smlouvu do poloviny roku 2021. Takže skončí v B-týmu Sparty a každý si řekne, dobře mu tak.

Na druhé straně, i když se to tak nezdá, je to velmi prekérní situace i pro pražskou Spartu, protože tento hráč je její odchovanec. Představitelé klubu, včetně jejího sportovního ředitele Tomáše Rosického, by měli hodně rychle najít důvody tohoto hráčova počínání. Martin Hašek byl mimochodem první posilou, kterou Tomáš Rosický přivedl ve své nové funkci na Letnou.

V prvním případě, když je nějaký problém, tak jde vždycky o peníze. Jaká částka je uvedená v profesionální smlouvě tohoto hráče a hráčů ostatních, to určitě vedení klubu ví. Ví ale vedení, jaké byly vztahy mezi hráči v kabině, jestli tam jsou všichni na jedné lodi?  Když přišel do Sparty Andrea Stramaccioni se svou fotbalovou cizineckou legií, tak všichni říkali, že cizinců je ve Spartě mnoho a že to nebude pro tým dobré.

Ono, jak se časem ukázalo, dobré to nebylo, protože čeho je moc, toho je příliš. Ovšem pozor, teď chce odejít ze Sparty její vlastní odchovanec, o kterém si všichni fotbaloví fanoušci mysleli, že je to jeden „z kovaných“ sparťanů stejně takový, jako byl jeho otec. To signalizuje něco velmi nedobrého v tomto slavném pražském klubu, a proto by funkcionáři týmu v čele s Tomášem Rosickým by se měli postavit k tomuto problému čelem, co nejdříve zjistit, kde je problém a okamžitě jej začít řešit.