West Ham se Součkem nenastoupil proti Manchesteru City

Pro Tomáše Součka mělo jít o velký test, jenže nepřízeň počasí mění program některých fotbalových lig. Orkán Ciara se přesouvá nad Evropou a stranou musí jít i fotbal.

Tomáš Souček se měl představit na Etihad Stadium proti obhájci trofeje Manchesteru City. Z bezpečnostních důvodů a špatnému stavu trávníku se však duel odložil. Druhé utkání v rámci 26. kola Premier League mezi Sheffieldem United a Bournemouthem se odehrálo.

Domácí Sheffield vyhrál díky brankám Billyho Sharpa a Johna Lundstrama 2:1. Za Bournemouth se prosadil ve 13. minutě Callum Wilson.

Jelikož Premier League má nově zavedenou zimní přestávku (v únoru je nově čtrnáctidenní pauza, během které si vždy týden odpočine polovina z dvaceti týmů), tak byla o víkendu naplánována pouze čtyři utkání. Dalších šest zápasů se odehraje ze týden. Je pravděpodobné, že mezi nimi bude i zápas mezi West Hamem a City.

V Německu se neodehrál zápas mezi Mönchengladbachem a Kolínem nad Rýnem. Kompletní dnešní program se neodehraje v Nizozemí a v Belgii.

Orkán Ciara zasáhl už ráno západní pobřeží Velké Británie. Místy rychlost větru byla až 144 kilometrů za hodinu. Další komplikací je silný déšť a záplavy. Trávníky jsou totálně podmáčené.