Lídr sparťanského béčka Vácha: Myslím, že jsem v sobě našel soudnost, kterou někteří sportovci nemají

Lídr sparťanského béčka Vácha: Myslím, že jsem v sobě našel soudnost, kterou někteří sportovci nemají

Třicetiletý exreprezentant Lukáš Vácha je stále velmi důležitou součástí sparťanského béčka, jemuž bude chtít na jaře pomoci k postupu z ČFL do FNL. Vyšší ambice už ovšem převážně ze zdravotních důvodů nemá.

Co vše se pro něj změnil definitivním přesunem z letenského áčka do rezervy, kterou vede Václav Kotal? "Není to tak dramatické. Pořád jsem s áčkem provázaný, protože kluky i trenéry znám a jsem s nimi v kontaktu. Nyní pracuju s klukama, kteří jsou o deset až dvanáct let mladší, a už nevydržím tolik jako oni. Takže jsem spíše příkladem, než že bych se měl od někoho učit," uvedl na serveru aktualne.cz bývalý středopolař Slovanu Liberec, jehož nynější tým začne jaro osmý březnový den proti Domažlicím.

Jelikož je mu teprve třicet let, často dostává otázky, proč ještě nepůsobí v elitní soutěži. "Myslím si, že jsem v sobě našel soudnost, kterou někteří sportovci nemají, když vidí, že už to nejde. Já nechci říct, že bych na to neměl srdcem nebo hlavou, ale prodělal jsem spoustu operací a mám hodně zdravotních problémů. Z toho důvodu se už nedokážu udržet na takové úrovni, na jaké bych chtěl. Takže mě to nemrzí ani neštve, jenom jsem soudný," zopakoval na portálu aktualne.cz pražský rodák, jenž fotbalově vyrůstal ve Slavii.

A co vzdálenější budoucnost? Nemohla by být její součástí například trenérská profese? "Vystudoval jsem pedagogické lyceum se zaměřením na fotbal, takže základ mám, ale nedokážu říct, jestli by mě to bavilo. Těch věcí, které bych mohl dělat, je hodně a mohla by se mi otevřít spousta možností," doplnil v interview pro aktualne.cz Vácha, jenž přišel před pár lety i s vlastní oděvní kolekcí. "Pořád ji mám, ale momentálně neběží a nevěnuju se tomu. Je to moje ochranná známka, kdykoliv ji můžu znovu otevřít a udělat novou kolekci. Svět módy se točí a je to jedna z věcí, kterou bych mohl dělat," uzavřel na aktualne.cz zkušený fotbalista s osmi mezinárodními vystoupeními za Českou republiku.