Železným mužem současné bundesligy je Pavlenka. Jaká čísla má v tápajícím Werderu?

Železným mužem současné bundesligy je Pavlenka. Jaká čísla má v tápajícím Werderu?

Sedmadvacetiletý český reprezentant Jiří Pavlenka táhne v soudobé bundeslize rekordní sérii, jíž se v tuto chvíli nemůže pochlubit žádný jiný hráč z celého prvoligového peletonu v Německu.

Jednička trápícího se Werderu Brémy si totiž připsala proti Unionu Berlín devětaosmdesátý start v řadě, což znamená, že ještě po svém přestupu ze Slavie, ke kterému došlo v létě 2017, ještě neabsentoval ani v jednom bundesligovém kole.

A právě kolega o šest let staršího obránce Theodora Gebre Selassieho je tak autorem momentálně nejdelší série v celé německé lize, jíž hraje osmnáct klubů.

V soutěži to však tradiční brémské značce z Weserstadionu pro více než 42 tisíc diváků vůbec nejde - poté, co celek ze severu Německa vyhrál pouze dva z posledních jedenácti zápasů, se propadl na předposlední pozici a nyní ztrácí na první klidnou příčku čtyři body.

Společně s patnáctým Mainzem má navíc Werder nejhorší defenzivní bilanci ze všech. Někdejší gólman Baníku Ostrava inkasoval v jednadvaceti kolech 48 branek. Na jeho obranu je však nutno podotknout, že současně disponuje čtvrtým nejvyšším počtem úspěšných zákroků, jichž nasbíral již 69.

Další bude moci přidat v sobotu 15. února na půdě rozjetého Red Bullu Lipsko, který bojuje o čelo tabulky i s údernou dvojicí Timo Werner a Patrik Schick.