Co čeká Martina Haška ve zbytku sezóny?

Co čeká Martina Haška ve zbytku sezóny?

Tuzemský fotbal žije kauzou Martina Haška, který odmítl se Spartou odcestovat na soustředění a následně požadoval v Izraeli vyšší plat, než bylo ujednáno a izraelský zájemce couvnul.

Tím pádem se vrátil zpět do sparťanského B týmu, kde s největší pravděpodobností stráví i zbytek sezóny. S vývojem okolo Martina Haška nemůže být spokojený nikdo, ani Sparta, ani samotný hráč a je jasné, že se situace musí vyřešit.

I když už Hašek trénuje se sparťanským béčkem, není vůbec jisté, jestli vůbec zasáhne do jarního dění ČFL, ve které bude Kotalův tým bojovat o postup.

Je pravděpodobnější, že přednost budou dostávat talentovaní mladíci, kterým by hráč, který ve Spartě působit nechce, jen zabíral místo. Proto Haškův agent usilovně shání tým, který by chtěl alespoň na Haška na hostování.

V úvahu připadají Bohemians 1905, ve kterých už Hašek působil. V případě hostování by ovšem musel nový tým převzít celý Haškův plat, protože se nedá čekat, že by Sparta chtěla Haška nadále platit. To může většinu zájemců odradit, protože Haškův plat je na české poměry velmi vysoký a pro většinu týmu neakceptovatelný.

Haškovi poběží smlouva se Spartou ještě dlouhých 14 měsíců a je téměř jisté, že dříve či později ze Sparty odejde. Nedá se totiž čekat, že by Sparta Haškovi prominula jeho neprofesionální chování.

Nechme se překvapit, jak se celá kauza nakonec vyvine.