Mojí vysněnou destinací je Španělsko nebo Itálie, říká Budínský, jenž však nikam nepospíchá

Mojí vysněnou destinací je Španělsko nebo Itálie, říká Budínský, jenž však nikam nepospíchá

Protože už nejsou součástí Mladé Boleslavi Muris Mešanovič, Nikolaj Komličenko ani Pavel Bucha, špílmachr Lukáš Budínský, na kterém bude vzhledem k dlouhodobému zranění Marka Matějovského ještě větší zodpovědnost, říká, že už asi nebudou dávat tolik gólů.

"O to víc musíme být silní týmově," uvedl v interview pro gol.cz bývalý středopolař Bohemians 1905 či Karviné, jenž se přesunul do města automobilů loni v létě.

Jak si Weberův tým na jaře poradí bez dirigenta a dispečera Marka Matějovského? "Poté, co se zranil na Maltě Mára Matějovský, každou chvíli se mě někdo ptá, jestli ho dokážu nahradit. Teď ale neumím odpovědět. Ukáže až čas. Půlrok jsme teď fungovali na hřišti společně a myslím si, že to klapalo. Nastupoval jsem víc z pravé strany, což mi však nevadilo. Nemyslím ale, že to bude pouze na mně. V Boleslavi jsou i zkušenější hráči, než jsem já. Je tedy na všech, abychom Máru nahradili. I když, dost dobře to asi nepůjde, Mára je výjimečný. V mezihře je ještě dál než já, stejně i ve vůdčích schopnostech. Nemluvím tolik jako on, budu to do sebe muset dostat," pokračoval na stránkách gol.cz spoluhráč Pudila, Mazucha, Wágnera a spol.

Ofenzivně laděný hráč, který nastřádl během dvaceti podzimních duelů osm branek a pět asistencí, by se rád s mužstvem udržel v první šestce prvoligového peletonu. "Ligu máme solidně rozehranou, po podzimu jsme pátí. Na druhou Plzeň ztrácíme jen šest bodů. Cíl pro jaro je i přes odchody a zranění jasný: udržet se v top šestce, zkrátka hrát co nejvýš to půjde. Jsme také ve hře v MOL Cupu, proč se nepokusit ho vyhrát? I z něj je cesta do evropských pohárů, kam bychom se na podzim rádi podívali. V Boleslavi se delší čas nehrály, klub by si je zasloužil. Zimní příprava byla hodně náročná, především v úvodu, kdy jsme do sebe dostávali kondici. Myslím, že celkově účel splnila, že budeme na jaro dobře nachystaní," doplnil pro magazín Gól sedmadvacetiletý špílmachr.

A co dál? Bude jeho konečnou stanicí Fortuna:ligy, nebo myslí i na nějaké zahraniční dobrodružství? "Také kvůli pohárům jsem do Boleslavi v létě šel. Chtěl jsem si i vyzkoušet, jaké to je hrát v tabulce nahoře, o pohárové příčky. V Karviné jsem zažíval boj o záchranu, což není vůbec příjemné. I proto si Boleslav užívám. Nedávno jsem dostal otázku, jestli Boleslav beru jako přestupní stanici na cestě do zahraničí. Tohle opravdu neřeším. Vždyť teprve nedávno jsem přišel z Karviné, nikam zatím nepospíchám. Každopádně, mojí vysněnou destinací je Španělsko nebo Itálie, což by asi bral každý," zakončil pro gol.cz Budínský, jehož tým začíná jarní část na jihu země proti tamnímu Dynamu.