Naprosto nepopsatelný pocit. Spartu sleduju odmala, je to pro mě nejlepší český klub, rozplýval se po podpisu Souček

Naprosto nepopsatelný pocit. Spartu sleduju odmala, je to pro mě nejlepší český klub, rozplýval se po podpisu Souček

Devatenáctiletý středopolař Filip Souček už je majetkem Sparty, se kterou se dohodl na smlouvě až do 30. prosince 2023.

Jarní část Fortuna:ligy však ještě stráví opavský odchovanec na hostování ve svém mateřském celku, čili ve Slezsku a na Letné se bude hlásit až letos v létě.

"Filip Souček je mladý a talentovaný záložník, který má předpoklady hrát jednou ve Spartě důležitou roli. Má dobrý pohyb, je agresivní v soubojích, poctivý v defenzivě, podporuje i útočnou fázi, chce hrát s míčem. Po ztrátě balonu ihned pracuje na tom, aby jeho tým získal míč co nejdříve zpět. To jsou vlastnosti, které se nám líbí. Pro Filipův vývoj je momentálně nejdůležitější, aby dodělal školu a pravidelně nastupoval, proto ještě zůstane na hostování v Opavě," vysvětlil na webu sparta.cz sportovní ředitel slavného "S" Tomáš Rosický.

Jaké jsou po prvním přestupu kariéry dojmy samotného perspektivního mladíka? "Spartu sleduju již odmala, je to pro mě nejlepší český klub. Je to naprosto nepopsatelný pocit, podepsat smlouvu v takovém klubu. Jsem v lize teprve půl roku a ohromně si vážím toho, že dostávám takovou šanci," rozplýval se stránkami sparta.cz citovaný středopolař.

V Opavě ho čeká posledních pár měsíců a potom se přesune do metropole. "Je to určitě dobře, budu mít větší prostor hrát. Navíc se mi blíží maturita, kterou bych rád dokončil a s čistou hlavou pak v létě přišel do sparťanské kabiny. Chci se postupně po krůčcích posouvat vzhůru a dotáhnout to, co nejdál to půjde," doplnil na sparta.cz Souček, jehož nynější mužstvo čekají na startu jara zápasy proti Plzni a Slavii a on tak má motivaci navíc obrat je o body.