Moc jsem si přál znovu chytat ligu v Česku, těší Bolka, jehož čeká v kariéře třetí boj o záchranu

Moc jsem si přál znovu chytat ligu v Česku, těší Bolka, jehož čeká v kariéře třetí boj o záchranu

Pětatřicetiletý brankář Petr Bolek by měl být novou jasnou jedničkou Karviné, které bude chtít jednoznačně pomoci k udržení elitní soutěže i pro příští ročník 2020/2021.

"Moc jsem si přál znovu chytat ligu v Česku. A když mi zavolal trenér Juraj Jarábek, že mě chce jako jedničku, tak nebylo moc o čem přemýšlet. Jsem tady doma," liboval si několikanásobný šampion české ligy s Plzní, jehož slova vyšla na stránkách sport.cz.

Zkušenosti se záchranou už odchovanec Baníku Ostrava a někdejší brankář Liberce, Hlučína, Slovácka, Kasimpasy či Sokolova má a rozhodně nejsou zanedbatelné.

"Když jsem byl mladý, tak jsme se s Hlučínem zachránili ve druhé lize dvě minuty před koncem posledního zápasu. Naopak na Slovensku ve Zlatých Moravcích se to nepodařilo. Takže teď to pro mě budou třetí boje o záchranu," pronesl na webu mfkkarvina.cz ostřílený strážce svatyně.

V generálce na ostré boje se Sigmou během šedesáti minut neinkasoval. Čisté konto by rád udržel i v sobotu proti dvanáctému Zlínu...

"Hrajeme z prvních čtyř kol třikrát doma, musíme toho využít. Kdyby to bylo naopak, byla by naše výchozí pozice horší. Není tu špatný mančaft, ale stále máme problém dostávat se do šancí. Ty góly pak chybí. Ale tohle je problém spousty týmů. I v Trnavě jsme se s tím na podzim potýkali. Góly jsou základ, musíme být optimisti," uzavřel na sport.cz Bolek, jehož konto zdobí díky minulosti ve Spartaku Trnava i dva triumfy ve Slovenském poháru.