Náročný Svědík? Zahustel ani Kliment zatím nejsou připraveni na úvod Fortuna:ligy...

Náročný Svědík? Zahustel ani Kliment zatím nejsou připraveni na úvod Fortuna:ligy...

Byť už jsou obránce Jan Juroška i útočník Tomáš Zajíc domluveni na tom, že v létě nastoupí do jiných klubů (první změní do Baníku, druhý do Mladé Boleslavi), jaro dohrají tam, kde jsou, čili v Uherském Hradišti.

"Oba po dohodě zůstali a potvrdili mi, že se chtějí podílet na úspěšné sezoně," pronesl hlavní trenér Martin Svědík, jehož svěřencům odstartuje jaro v sobotu proti ostravské družině Luboše Kozla.

Zatímco oba zmínění by měli být na ostrý úvod připraveni, duel s Baníkem se ještě zřejmě nebude týkat známých posil, jimiž jsou Jan Kliment, jenž se vrátil do rodné země ze Stuttgartu a Ondřej Zahustel, jehož si půjčilo Slovácko ze Sparty.

A důvod? "Oba přišli po zranění, dohánějí tréninkové manko. Zatím nejsou připraveni na úvod soutěže, ale věřím, že brzy budou výraznou posilou. Zapadli nejen herně, ale i charakterově," pochválil čerstvé akvizice bývalý šéf Pardubic či Boleslavi, jehož doprovází renomé náročného trenéra a na dotyčné adrese se pod ním neprosadili ani Filip Hološko, ani Haris Harba.

A jaké ambice bude mít šestý tým prvoligového peletonu ve zbytku ročníku? "Úspěchem by bylo udržet se v elitní šestce, ale cesta k tomu bude ještě dlouhá, jsme jen kousek za polovinou," zakončil Svědík, jehož soubor v posledních dnech prověřili i východoevropští giganti Šachtar Doněck a Dinamo Záhřeb.