Jílek se k Dočkalovi nechce upínat jako ke spasiteli, který všechno zachrání

Jílek se k Dočkalovi nechce upínat jako ke spasiteli, který všechno zachrání

Čtvrtý tým prvoligového peletonu, který je doma na Letné, byl bez svého vůdce Bořka Dočkala velmi dlouho. Prvním jarním kolem proti Slovanu Liberec by to však mělo skončit.

Kouč Václav Jílek ovšem avizoval, že na devadesát minut to ještě z jeho strany není. "Bořek určitě připravený je, ukázal to i v přípravných utkáních, byť je neodehrál celé. Je fyzicky připravený na dvě třetiny zápasů, možná ještě nějaký deficit cítit bude. Musíme být opatrní, aby to fyzicky zvládal, protože naše požadavky jsou vysoké. Jeho kondice ale bude lepší a lepší. V tom problém nebude," nechal se slyšet na portálu sparta.cz trenér, který je součástí sparťanského dění od loňského léta.

Český reprezentant ještě pod jeho vedením nenastoupil. Exolomoucký kormidelník jej proto může považovat za jednu ze zimních posil a jeho přítomnost chválí, kudy chodí. "Má obrovskou herní kvalitu, usměrňuje hru, umí vyřešit finální fázi. Má i přesah směrem ke kabině, obrovské zkušenosti. Důležité je, že to vše zúročuje ve prospěch týmu," doplnil na konto bývalého borce Philadelphie Union, Rosenborgu Trondheim, Che-nan Ťien-jie či Konyasporu Jílek, jehož stanovisko si lze přečíst na webovkách sparta.cz.

S jednatřicetiletým záložníkem by měl být historicky nejúspěšnější tuzemský klub opět o něco silnější. Oproti podzimu určitě. "Interně jsme si vyhodnotili, že byla utkání, která jsme měli zvládnout, měli jsme v nich navrh a možná nám tam chyběla vůdčí osobnost a organizátor přímo na hřišti. Z pozice trenéra nemůžete ovlivnit všechno a mužstvo musí fungovat na hřišti samo. To může být Bořkova role. Nechci se ale k němu zase upínat jako ke spasiteli, který všechno zachrání. Měl svoje obrovské zdravotní problémy. Ale pokud se bude cítit dobře, prodá svou kvalitu a bude týmu dávat strašně moc. Není to hráč, který by se schovával, cítí zodpovědnost za tým a výsledek," uzavřel na stránkách sparta.cz nadřízený Costy, Kozáka, Kangy a spol., jenž v souvislosti s blížícím se startem jara volá po konzistenci a stabilitě výkonů.